Седмицата започва положително за Българската фондова борса (БФБ – София), като всички индекси отново затвориха на зелена територия.
SOFIX се повиши с 0,21% до 503,37 пункта, по-широкият BGBX40 записа ръст от 0,16% до 111,32 пункта. Секторният показател BGREIT нарасна с 1,14%, докосвайки нови върхове от 144,06 пункта, докато BGTR30 прибави 0,36% до 538,26 пункта.
Оборотът на регулиран пазар през деня възлезе на малко над 1 млн. лв., като бяха сключени 510 сделки с 55 емисии. Оборотът на SOFIX възлезе на 398 хил. лв. след търговия с акции на всички компании от състава му.
Лидер по оборот е „Синтетика“ АД със 154,5 хил. лв. , следвана от „Химимпорт“ АД и „Алтерко“ АД съответно със 137,9 хил. лв. и 118,4 хил. лв.
На второ и трето място по оборот сред дружествата от SOFIX се нареждат още „Елана Агрокредит“ АД с 63,7 хил. лв. и „Адванс Терафонд“ АДСИЦ с 46,4 хил. лв.
Седем от най-ликвидните компании повишиха цената на книжата си, като най-голям ръст от 4,5% записа „Фонд за недвижими имоти България“ АДСИЦ. На второ място е ТБ „Централна кооперативна банка“ АД с 2,9%, а на трета позиция е „Сирма Груп Холдинг“ АД с повишение от 1,8%.
Общо пет дружества се оцветиха в червено към края на сесията, като с най-много поевтиняха акциите на „Елана Агрокредит“ АД, отписвайки 2,83% от цената си. Сред губещите са още „Трейс Груп Холд“ със спад от 2,2% и „Доверие Обединен Холдинг“ АД с понижение от 1,74%.
През деня БФБ – София съобщи, че на 22 януари е изкупила обратно 50 000 бр. собствени акции на цена от 4,90 лв.


Черно море Тича загуби първия мач за бронза
Правителството на Радев планира да изтегли дълг от 3.8 млрд. евро
Назначиха Кристиян Колев за съдия на мача Черно море - Арда
Седмичен хороскоп 25 - 31 май 2026
Обявиха номинациите за театралните награди "Аскеер" 2026
Сделка с Иран за Ормузкия проток е „до голяма степен договорена“, обяви Тръмп
AI бумът превръща Азия във финансов център на глобалната технологична експанзия
Украйна се доказа като потенциален доставчик на сигурност за Европа
Идеята, че Claude има чувства, е чудесна за Anthropic
Как AI бумът превърна президентът на Реал Мадрид в един от най-богатите хора
Култово тунинг-ателие преобрази VW Transporter и Caravelle
Цветът на свещите подсказва за скрит проблем с двигателя
Детайл от Ferrari Purosangue излиза колкото ново BMW
Еднодневните електрички са проблем за Китай, който ще удари и Европа
Mazda на съд заради дефектни подгряващи седалки
След пороите: Издирват 55-годишен мъж в Севлиево
Прическата на Деми Мур предизвика фурор на филмовия фестивал в Кан
Гечев от ПБ: Не искаме да правим регулации, искаме ясно ценообразуване
Кои бяха най-добре облечените звезди на дефилето на Louis Vuitton
Иван Христанов за цените: Германия има 7% ДДС, ние имаме 20%