“Буллс“ АД увеличава цената за търговото предложение към акционерите на „Индустриален Холдинг България“ с 0,09 лева до 1,99 лева, вижда се от актуализираното предложение на дружеството, публикувано чрез Бюлетин Investor.
„Буллс“ отправи търгово предложение към останалите акционери в холдинга в средата на август при цена от 1,9 лева на акция. Дружеството иска да изкупи до 23 690 662 броя акции, или малко над 22% от капитала на „Индустриален Холдинг България”, от останалите акционери.
Предложителят контролира над 68% от акциите в „Индустриален Холдинг България“ и повече от 75% от гласовете заради обратно изкупени акции. Пряко компанията притежава 56,319% от акциите, но има споразумение за обща политика с други три акционера - „ДЗХ“ АД, което притежава 8,992% от холдинга, „Сток турс“ АД с 1,798% и „Туинсан“ ЕООД с 0,931%.
Комисията за финансов надзор (КФН) наложи временна забрана на предложението с цена от 1,9 лева за акция на заседанието си на 9 септември, което налага предложителят да повиши цената.


Двама българи се удавиха край Александруполис
Безплатен концерт на площада "Независимост" по случай Освобождението на Варна
Технически проблем затвори детския плувен басейн в ПК „Приморски“
Получаваме още година гаранция, ако при дефект на стоката изберем ремонт пред замяна с нова
Ликвидиран е заподозреният за атаката на прайда в Берлин
Ангел Ангелов: Ниската цена на акциите на Tesla урежда Илон Мъск
Гъвкавостта се превръща в най-търсеното качество на пазара на труда
Б. Иванчев: Потреблението достига лимита си, дефицитът може да надхвърли 5,7%
Акциите на китайски AI гигант скочиха с 535% при дебюта на борсата
Петролът рязко поевтиня въпреки атаките на хутите в Червено море
Най-икономичните електромобили на пазара
Дори балистична ракета не можа да спре този VW Touareg
Един и същ цифров ключ заплашва 2,2 млн коли с кражба
Колко гориво годишно към разхода добавя задвижването 4х4
Много шофьори дори не подозират за тази функция на огледалото
Непознатата Гърция 4: От път през морето до най-дългия висящ мост (ВИДЕО)
Австриец изчезна в морето край хърватски остров
Дацов: Трябва да охладим икономиката и ще овладеем инфлацията
Младежи пострадаха при катастрофа на пътя Павликени – село Стамболово