Съветът на директорите на производителя на IoT (интернет на нещата - бел. ред.) устройства "Алтерко" АД е решил днес да увеличи капитала на дъщерното си дружество "Алтерко Роботикс" ЕООД, съобщават от компанията чрез сайта x3news.com.
„С оглед на силно нарасналото търсене на продуктите на дружеството вследствие на повишените цени на енергията, увеличението на капитала на “Алтерко Роботикс” ЕООД има за цел да ускори разработването на нови продукти, да разшири производствения капацитет и навлизането на нови пазари, както и развойната дейност“, посочва се в съобщението.
Акционерният капитал на "Алтерко Роботикс" в момента е 1,5 млн. лева. Той ще бъде увеличен с 5,5 млн. лева до 7 млн. лева чрез записването на 5 500 000 дружествени дяла с номинална стойност 1,00 лев всеки.
Увеличението ще бъде записано изцяло от „Алтерко“ АД. Увеличението на капитала ще бъде осъществено изключително със средства на "Алтерко" АД.
През текущата финансова година “Алтерко Роботикс” възнамерява да инвестира в разработването на нови иновативни продукти за автоматизация на дома и офиса, както и в разширяването на продуктовата линия от професионални устройства за електротехници и интегратори за цялостно изграждане на нови домове, интелигентни фабрики и интелигентни градове, пише още в съобщението на компанията.
Капацитетът на отдела за развойна дейност ще бъде увеличен, за да отговори на нарастващoто търсене и нуждите на производството за интегриране на технологиите, разработени от „Алтерко Роботикс“. Освен това ще се разшири съвместимостта на оборудването, предназначено за пазарите в Австралия, Англия и САЩ.
Свързани компании:


Варненско лято беше открито с протест на творците от ТМПЦ
ЕРП Север стартира услуги по агрегиране чрез своята Виртуална електроцентрала
Военните оркестри на България и САЩ със съвместен концерт тази вечер във Варна
Започва лятната контролна кампания на НАП по Черноморието
Хиляди варненци са без вода в жегата
София може да обнови жълтите павета при политическа воля и по-малко бюрокрация
AI стилистът може да сложи край на въпроса „Какво да облека?“
Samsung и SK Hynix с инвестиции от 1,3 трлн. долара в рамките на 10 години
К. Стойчев: Устойчивите региони се градят с наука, а не с краткосрочни политики
Н. Митева: Електронните рецепти ограничиха употребата на антибиотици у нас
AdBlue в резервоара прати нов дизелов пикап за скрап
Автомобилите на Renault след 2022 година получиха изкуствен интелект
Голямата грешка, която правят много шофьори в трафика
Защо съвременните коли имат втора тръба на ауспуха
Кризата във VW може да струва главата на шефа
Българските пътища: Безсмислени знаци, тесни магистрали, слаби мантинели
Синдикат иска 4,8% от БВП за образование и 125% заплата за учителите от средната
Путин: Необходимо е да сведем до минимум последиците от терористичните удари
МВнР подкрепи исканията на служителите си, обеща диалог за бюджета
Силен вятър отнесе българи в морето край остров Лимнос, спасиха ги