Все повече работодатели позволяват на служителите си да работят извън офиса и ги насърчават в тази насока, сочи проучване на анализаторската компания IDC.
Според изследването, проведено в началото на тази година с няколкостотин фирми от различни сектори на световната икономика, близо 86% от изследваните организации имат стратегия за подкрепа на дистанционна работа, а останалите 14% ще развият този формат през следващите шест до дванадесет месеца.
Повече от половината от анкетираните компании използват мобилни решения в рамките на компанията и планират да разширят използването на мобилните технологии за мобилен бизнес в бъдеще.
Изследването също така отбелязва увеличение на производителността на служителите чрез дистанционна работа с между 10 до 30%.
Според анализаторите над 60 на сто от хората по света са сигурни, че не е задължително да бъдат в офиса, за да бъдат продуктивни и ефективни в работата. Годишните икономии от този вид мобилен бизнес са около 2500 долара на служител, сочи докладът.
Важни са крайният резултат и печалбата, а не престоят на бюрото
Предимствата на този модел включват по-голяма гъвкавост на работа на персонала, те прекарват по-малко време на път, организират по-добре работното си време и са много по-ефективни, тъй като за тях е важен крайният резултат и печалбата, а не престоят на бюрото.
Според анализаторите в ерата на таблетите, преносимите компютри, смартфоните и безжичният интернет става все по-леко, удобно и организирано да се работи от разстояние. И все повече работодатели осъзнават, че е по-ефективно да се направи такава организация на труда, каквато е удобна на работника или служителя. Това е особено важно, когато става въпрос за креативни хора, които имат икономически стимули и интерес от дистанционната надомна работа.
По данни на IDC през тази година средният дял на мобилните работници в анкетираните фирми и организации ще бъде около 30 на сто в световен мащаб, но през 2015 г. мобилният бизнес ще достигне 40 на сто, а през 2019 година - 52 на сто, сочат прогнозите за организацията на "работата на бъдещето". (БТА)


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
САЩ нанесоха удари по Иран след свалянето на американски хеликоптер
Петте елемента в изграждането на учителя: Липсата на една брънка скъсва веригата
Великобритания трудно ще възстанови щетите от Brexit върху икономиката си
Износът и вносът на Китай скочиха през май благодарение на AI
Поръчките на петролни супертанкери надминаха рекорда от 2008 г.
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Мъж уби жена си и се самоуби в присъствието на трите им деца
Само 3500 долара: новият украински прехващач на Shahed привлича внимание
Полицията проверява незаконна помпена станция за над 500 000 лв. на яз. "Студен кладенец"
Приятелите на Джей Ло се надяват тя да даде шанс на Брет Голдстин