Руският президент Владимир Путин остава за четвърта поредна година най-влиятелната личност в света в годишната класация на сп. "Forbes", съобщава БТА.
От своята родна страна до Сирия, като се премине през американските избори, руският лидер продължава да постига целите си, се казва в аргументацията на изданието.
Конвенционалните световни стандарти не могат да възпрат неговото влияние, което се увеличи през последните години. През 2016 г. руски хакери бяха обвинени, че са проникнали в имейл акаунти на членове американската Демократическа партия в опит да подпомогнат кампанията на Доналд Тръмп, който редовно хвалеше лидерския стил на Путин.
Кремъл отрича обвиненията, Тръмп също изключи възможността за външна намеса в изборите, въпреки че анализ на ЦРУ, за който медиите съобщиха, твърди обратното, посочва още изданието.
В нея се отбелязва, че влиянието на Путин може да се засили в идните години с влизането на вероятен негов съюзник в Белия дом.
На второ и на трето място в класацията са съответно новоизбраният американски президент Доналд Тръмп и германският канцлер Ангела Меркел.
На четвърто място е китайският президент Си Цзинпин, следван от папа Франциск на пета позиция. На шесто място е Джанет Йелън, ръководителят на Федералния резерв на САЩ.
Местата от седмо до десето са за съоснователя на Microsoft Бил Гейтс, за ръководителя на Google и Alphabet Лари Пейдж, за индийския премиер Нарендра Моди и за създателя на Facebook Марк Зукърбърг.
Европейският централен банкер Марио Драги е на 11-о място. Новият британски премиер Тереза Мей е на 14-о място, следвана от милиардера Уорън Бъфет на 15-о място.
Президентът на петролния гигант ExxonMobil Рекс Тилърсън, когото Тръмп номинира вчера за държавен секретар, е на 24-о място, точно зад президента на Франция Франсоа Оланд.


Кои са най-опасните коли на пътя? Вижте какво показва ново проучване
ФК Аксаково приема Черноломец за контрола в събота
Приключи жътвата на ечемика в Добричко
Показват „Реликвите на Калиакра“ във Варна
Новите правила за изкуствения интелект в ЕС влизат в сила от 2 август
Как климатичните промени водят до по-чести огромни пожари в Европа
Иън Пармитър: Президентът Тръмп търси победи
Щ. Ножаров: Пенсионна реформа ще спести на държавата почти 500 млн. евро
Фабричната активност в Китай се сви за първи път от 5 месеца
Джейн Харман: Украйна е огромна мишена за Русия
Звезда от Top Gear отнесе две големи глоби за превишена скорост
Летящо колело размаза кола на магистрала
Властите в Лондон поискаха 1 милиард лири от водещи производители
Hyundai Tucson остава без дизел и ръчни скорости
Renault Mеgane RS на президента на Франция трупа глоби по пътищата
Много хубави новини ще зарадват 4 зодии
6 японски навика за здраве и дълголетие
ЦСКА 1948 победи с 2:1 Арда
5 начина, по които завистта ни вреди
Мадагаскарската пролет се превърна в руска зима: от народен бунт до военна хунта с подкрепа от Кремъл
преди 9 години Повече диктатори като Путин и по-малко демократи като меркел и клинтън, и света ще стане по-добър и по-мирен. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ами поздравления за успеха.Агресивното геьово световно лоби трябва има силен противник като Путин. Докато онези са силни да си налагат глупостите по целия свят дано Господ да дава дълъг живот и успехи на Путин и администрацията му. Колкото и странно да звучи.Администрацията и лидерите на демократите в САЩ са най-долните и мръсни га.динки на нашето съвремие. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Да бе, ама са вземеш да обясниш на питащите в руските сайтове, защо Тръмп е на втора позиция а даже не е президент. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Айдеее... Путин вече след изборите в УСА и Брекзита, и класациите на Форбс почна да манипулира... Щот нали е жуже - нема как тази класация да не е дело на руски хакери... отговор Сигнализирай за неуместен коментар