Производителят на шоколадови изделия Mondelez International обяви, че ръстът на приходите през второто тримесечие ще се забави с 3% заради световната кибератака, която доведе до спад в цената на акциите, съобщи Ройтерс.
Втората по големина в света компания за производство на шоколадови изделия заяви миналия месец, че изпитва технически проблеми в различни региони, но не е ясно дали това се дължи на атаката.
„Има няколко пазара, на които намалихме ръста на приходите“, обяви компанията, която през последните четири дни на второто тримесечие е изпитвала затруднения и в доставката на пратки и фактурирането. Всички системи в момента са възстановили нормалната си работа.
Компютърният вирус засегна фирми от цял свят през последния месец, като се разпространи в повече от 60 страни.
Въпреки това Mondelez потвърди прогнозата си за приходите през цялата година, като заяви че очаква растеж от „най-малко 1%“.
Компанията очаква да направи допълнителни еднократни разходи през второто и третото тримесечие в резултат на вируса.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
преди 8 години А такааа ,а сега си представете че всички плащания над 1000 лева са електронни.Само една такава кибератака би сринала зависима от интернет платежна система за часове. Поздравявам депутатите за смисления закон за ограничаване на уж сивата ни икономика . отговор Сигнализирай за неуместен коментар