Американският гигант във видео стрийминга Netflix експериментира с функция, която позволява на зрителите да гледат филми с до 1,5 пъти по-бърза от обичайната скорост, тествайки подход, който стана популярен при подкастите и клиповете в YouTube.
Опцията е налична на мобилни устройства с Android, но Netflix предупреди, че може да не стане в постоянна, съобщава Bloomberg.
„Ние винаги експериментираме с нови начини да помогнем на потребителите да използват Netflix“, се казва в съобщение на компанията от понеделник. По-рано уебсайтът Android Police съобщи за теста, цитиран от Bloomberg.
Други медийни платформи вече приеха подобна по-висока скорост. YouTube позволява на зрителите да гледат клипове със скорост до 2 пъти по-бърза от нормалната. Това е възможно и в приложението на Apple за подкасти. На практика тази функция дава възможност потребителите на YouTube да гледат 10-минутно видео на тема готвене например за пет или шест минути.
Но подходът е по-противоречив, когато става въпрос за видеоклипове, които хората смятат за изкуство.
Netflix си е създал репутация на компания, която поставя под въпрос стандартите за забавление по начини, които биха могли да обидят някои зрители.
Компанията засегна любителите на киното с настояването си филмите да бъдат достъпни за гледане вкъщи по същото време, когато се появяват и в кината, както и с това, че позволи на зрителите да пропускат началните надписи на филмите и сериалите.
Режисьорът Джъд Апатов възрази срещу този ход в понеделник, като каза, че би призовал всеки режисьор или създател на шоу по света да се бори срещу Netflix заради това.
"Ние ви даваме хубави неща", каза той в Twitter. "Оставете ги така, както са предназначени да бъдат гледани."


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?