След една година закъснение изглежда, че Олимпийските игри в Токио са готови за провеждане. За пореден път най-добрите спортисти в света ще премерят сили, макар и при необичайни обстоятелства. Но въпросът е при какви обстоятелства и какво знаем към днешна дата? Темата коментира редакторът на Gol.bg Веселин Коларов в ефира на "Бизнес старт" по Bloomberg TV Bulgaria.
"Игрите трябва да се състоят от 23 юли до 8 август. От МОК и Токио са решени Олимпиада да има“, отбеляза той. И допълни, че „ако сега не се състои, загубите само от телевизионните предавания ще са милиарди“. Името ще остане Токио 2020, защото евентуално ребрандиране ще струва скъпо", каза Коларов.
Относно наличието на публика по трибуните той каза: "За момента е известно, че японски фенове ще могат да присъстват на трибуните. Но повечето чужденци няма да имат право. Изключение ще бъдат направени за спортисти, власти и някои представители на медиите".
"Има хора, които са загрижени как ще им бъдат върнати парите от билетите. Това няма да стане лесно и бързо. В някои случаи сумата надхвърля 10 хиляди долара", посочи Коларов. Той отбеляза, че още през 2019 г. фирмата CoSport бе оторизирана за партньор за продажба на пропуските. Тя се занимава с това от 1984 г.
Сега някои фенове са двойно разочаровани, стана ясно от думите на Коларов, тъй като - първо, ще загубят пари, второ няма да могат да гледат Олимпиадата на живо.
При нормални обстоятелства билетите за Зимните олимпийски игри през 2022 г. в Пекин вече трябваше да са пуснати в продажба преди месеци, но още не са. И най-големият въпрос е какво ще се случи и там", разказа Коларов.
Кои ще са новите спортове на Токио 2020 вижте във видеото на Bloomberg TV Bulgaria.


Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Нови правила за пенсиите влизат в сила до края на годината
Пламен Абровски: Започва засилване на контрола и изсветляване на цялата верига на доставки на храни
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Хилари Дъф се радва, че наближава 40 г.
Двама са задържани за вчерашното убийство в Монтана
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ