Някои хора са гледали филма „2012“ доста внимателно и дори са почерпили идея за бизнес от него. Поне това е първото впечатление, с което остава човек, когато научи за идеята на американската компания Vivos.
Фирмата предлага убежище за състоятелни клиенти в случай на апокалипсис, ядрена атака или астероиден дъжд. Каквито и външни заплахи да грозят заобикалящия ни свят, според Vivos може да се осигури достатъчно надеждно и, не на последно място, удобно и луксозно укритие.
Предлагаме точно решението, което ви трябва, казват находчивите предприемачи и уточняват: преустроен подземен бункер, оборудван с различни приспособления за по-голямо удобство и уют. Просто за всеки случай.
„Не можем да предскажем бъдещето, но можем да се подготвим за него“, обясняват от Vivos. Компанията предлага за продажба 4 хил. места в общо 20 подземни убежища, разпръснати на различни места в Щатите.
„Билетът към спасението“ в случай на апокалипсис струва 50 хил. долара. За деца тарифата е наполовина по-ниска. Има и допълнителна промоция – домашните животни влизат безплатно.
„Рано или късно нещо ще ни накара да желаем да избягаме и да се скрием“, твърди пред АФП директорът на компанията Робърт Вичино, който отхвърля обвиненията, че всява паника в обществото: „Предлагаме само решение“.
На сайта на Vivos е активиран часовник с обратно броене, който отмерва оставащото ни време до 21 декември 2012 г. - датата, на която според календара на Маите ще настъпи краят на света.
А ако по някаква случайно човечеството продължи да съществува и след този ден (според НАСА на него няма да се случи нищо апокалиптично), остават редица различни възможности, от които можем да се стараем да се предпазим: ядрен тероризъм, титанични изригвания на вулкани, слънчеви изригвания, комети убийци, химически или бактериологични атаки.
„Не е задължително да става дума само за 2012. Нещо може да се случи както утре, така и след 20 години“, предупреждава Робърт Винчи. Той признава, че най-много се страхува от „социална и икономическа анархия“.
По неговите думи интересът към бункерите е огромен и в компанията получавали стотици заявки на ден. Най-много убежища се търсели от бивши военни и полицаи. Така че нищо чудно, ако вакантните места бъдат бързо запълнени, Vivos скоро да помисли и за разширение на бизнеса.


Днес ще е слънчево, но следобед идват облаци
Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Петролът тръгна нагоре след новите удари на САЩ срещу Иран
Пригответе се за потоп от петрол веднага щом Ормузкият проток отвори отново
Акциите, златото падат преди данните за инфлацията в САЩ
SpaceX поставя 30% от търгуемите акции в пасивни ръце, тествайки пазарите
Трейдърите в S&P 500 се борят с волатилност, напомняща на бурята околото митата
Два напомпани хечбека унижиха Lamborghini Revuelto
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
44-годишната Серена Уилямс спечели първия си мач след завръщането
Отвлякоха куче инфлуенсър в Китай и го изядоха
Демерджиев се срещнал с близки на загиналите от случая “Петрохан”
Градушка унищожи лозята в Йоаким Груево и Брестовица