Инвестиционната къща от Бахрейн Investcorp Bank, която се прочу със серия от придобивания на компании за висок клас стоки през 80-те години, като Gucci и Tiffany, обяви, че е купила 55% дял от италианския производител на мъжко облекло Corneliani, пише Bloomberg.
Тя е придобила дела от съоснователя на компанията Карлалберто Корнелиани и от други членове на фамилията в сделка, която оценява бизнеса ѝ на около 100 млн. долара, обяви Хазем Бен-Гасем, който ръководи европейските корпоративни инвестиции на Investcorp. Фамилията е запазила за себе си останалите 45%.
Основаната през 1958 г. Corneliani произвежда мъжки костюми и ежедневни облекла, които се продават в 68 държави в повече от 980 магазина, включително в Harrods, Saks Fifth Avenue и Bloomingdale’s.
През миналата година приходите на компанията достигнаха 110 млн. евро (124 млн. долара), но през последните години не са отбелязали растеж, подобно на тези на много други производители на луксозни стоки, коментира Бен-Гасем.
"Нашият план, който не е много различен от това, което направихме с много други потребителски марки, които притежаваме, е да действаме като катализатор за развитието на бизнеса в международен план“, особено в Северна Америка, разкри още той.
84-годишният Карлалберто Корнелиани се оттегли от поста главен изпълнителен директор в понеделник, когато сделката беше завършена. По думите на Бен-Гасем наследникът на позицията ще бъде обявен скоро.
Investcorp, която има офиси в Лондон, Ню Йорк и Близкия изток, управлява около 11 млрд. долара капитал. Преди сделката за за Corneliani, тя направи две придобивания на европейски компании миналата година. Тя придоби производителя на ски екипировка POC Sweden за 60 млн. долара през декември.


Петър Витанов сравнява България с 1990 г., международните данни я поставят в топ 2 в ЕС по растеж
Получен е сигнал за бомба на стадион "Васил Левски"
След Тръмп и Путин отива в Китай
Пламен Абровски: Във взаимоотношенията производители-търговски вериги цари тирания
Още три големи имена в "Мача на надеждата" в Бургас
Киър Стармър има един последен ход: страхът от това какво ще последва
Глобалният интерес към редки мравки засилва контрабандата от Кения
Компания за AI чипове набра $5,55 млрд. в най-голямото IPO за годината
Шефът на ЦРУ посещава Куба - нов знак за разочарованието на САЩ от преговорите
Си и Тръмп показаха единство за Иран и Ормуз, но не и решения
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Най-продаваната кола в историята празнува 60-годишен юбилей
Защо класическите Citroen-и нямат стандартен педал за спирачка
Ето я най-новата марка на BMW
Новият VW ID. Polo GTI - над 220 к.с. и 420 км пробег
За абитуриентските балове: Най-актуален е естественият грим
Какви мерки въвежда Гърция за обществен ред и безопасност?
Абровски: Цените бяха изпуснати много преди еврото
Поискаха задържане под стража за четиримата имотни измамници
Тайван поиска САЩ да продължат да му доставят оръжия