Тайванският производител на смартфони HTC показа два модела телефони, фокусирани върху достъпа и функциите на Facebook, и представи първия си таблет, съобщава Ройтерс.
Петият най-голям производител на смартфони в света показа и нови версии на хитовите си модели Desire, Wildfire и Incredible.
И шестте нови устройства ще поддържат операционната система на Google Android.
“Вярваме, че клиентите искат да имат избор – а един вид и размер определено не може да се нарече избор“, казва Филип Блеър, продуктов директор в HTC за Европа.
Навлизането на пазара на смартфони и налагането на моделите, които използват Android, помогна на HTC да заздрави и разшири пазарния си дял, както и да устои на конкуренти като Nokia и Samsung.
В момента компанията държи 9% от световния пазар на смартфони по данни за последното тримесечие на 2010 година на компанията за пазарни проучвания IDC.
Сега тайванският производител ще навлезе и на пазара на таблети с устройството Flyer, което е със 7-инчов екран.
По данни на консултантите от PRTM Management Consultants досега на пазара има 102 таблета (пуснати за продажба или в процес на разработка) на 64 производители.
HTC позиционират таблета си във високия ценови сегмент, но казват, че са готови да смъкнат цената, за да са по-конкурентоспособни спрямо останалите от бранша.
„Целта ни е да създадем продукт за младите потребители и масовия пазар. Ще се опитаме да сме колкото се може по-агресивни“, казва Блеър.
От компанията се надяват да повторят успеха на британската INQ Mobile, която се занимава с производство на мобилни устройства и която изгради бизнеса си на база създаването само на модели за работа със социални мрежи.


Руски медии твърдят, че България е отказала виза на журналисти за европейско по художествена гимнастика във Варна
Нарушиха желязно правило в емблематична зала в Париж заради Лили Иванова
Грижата за себе си: Тя не е лукс, а основа на пълноценния живот
Министъра на туризма: България е сред най-сигурните държави
Временни промени при влаковете София-Варна на тези дати
„Евровизия“ ще представи България и като инвестиционна дестинация
Урок за Европа: центризма и традиционните партии във Великобритания губят почва
Закъснял кораб? Пътниците може да имат право на връщане на пари и помощ
САЩ удариха цели в Иран, докато Тръмп приветства напредъка по мирната сделка
Иран се готви да върне достъпа до интернет в страната
Plug-in хибридите са по-лоши от електрическите? Вече няма съмнение
Porsche спря производството на Taycan
Skoda преобръща пазара в Европа с евтин кросоувър
Eлектрическата революция на Ferrari – 4 мотора, 5 места и 1050 конски сили
Шокиращата история на най-скъпото BMW в света
Принц Уилям издаде дали ще присъства на сватбата на Тейлър Суифт
Почина младият художник Деян Янев
Слънчево и ясно е в планините, добри са условията за туризъм
Спират водата в част от град Нови Искър утре
Откриха издирваното петгодишно дете живо и здраво
преди 15 години Бъркате Тайван с Тайланд ми се струва отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Таландски, да. Точно там е създадена компанията и се намира главното управление на High Tech Computer Corporation (абревиатурата на HTC),. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Тайландският производител?!!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар