Цените на петрола се понижават във вторник, тъй като очакванията за по-слаб добив от страна на шистовите производители в САЩ не успяват да компенсират опасенията за свръхпредлагането, съобщава Investing.com.
И двата бенчмаркови сорта поевтиняха с по над 1% в предишната сесия, след като спекулациите за смущения в добива заради нестабилността в Турция се оказаха неоснователни.
Американският лек суров петрол WTI се търгува с 0,35% спад до 45,78 долара за барел, а европейският бенчмарк Брент поевтинява с 0,28% до 46,83 долара за барел към 9:20 часа българско време.
Пазарните участници очакват данни за резервите в САЩ от Американския петролен институт, които ще излязат по-късно днес. В сряда Администрацията за енергийна информация ще публикува правителствения доклад.
В САЩ, Европа и Азия има големи резерви от горива въпреки пика на сезона, когато се шофира много.
Шистовият добив в САЩ се очаква да се понижи през август десети пореден месец с 99 хил. барела дневно до 4,55 млн. барела дневно.
Очакванията за резервите в САЩ през седмицата до 15 юли са за спад от 2,2 млн. барела, сочи проучване на агенция Ройтерс. Това би било девето поредно седмично понижение.


Евакуацията невъзможна! Лошото време държи в капан екипажа на танкера, заседнал край Ахтопол
Среднощни сметки: МФ публикува новия проектобюджет в полунощ
Сериозен ръст на случаите на варицела във Варна
Община Варна награди най-изявените доброволци за 2025 година
Тръгна петиция против отдаването на кортовете в "Чайка" на частни клубове
ChatGPT държи лидерството пред Google Gemini
Европа е изправена пред най-трудния момент в опитите си да избегне разрив със САЩ
Украйна и САЩ с „рамково споразумение“, но преговорите продължават
Дейвид Бут: Хората не вярват особено на алгоритмите
Дейвид Бут: Трендът е към услуги срещу такса, вместо комисионна
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Масирана атака: Руски дронове и ракети поразиха жп възел край Киев
Тома Биков: Протестът помогна парадоксално на ГЕРБ
Рецептата Dnes: Пълнена скумрия с орехи за Никулден
Ген. Атанасов: Ако този вот на недоверие не мине, ще се усилят протестите
Мирослав Великов победи в "Игри на волята", грабна чек за 100 000 лв.
преди 9 години Цените на петрола ДА ама цените на бензина у нас НЕ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Цените на петрола ДА ама цените на бензина у нас НЕ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Миналата седмица се покачваха в очакване на същото.Луда работа :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар