Производството на трансмисии за топ автомобилите на Mercedes-Benz ще бъде съсредоточено в румънския град Себеш, разположен в историческата област Трансилвания. Това съобщи генералният директор на Mercedes-Benz за Румъния Борис Биллих в интервю за местното издание Ziarul Financiar.
"Топ-моделите на Mercedes-Benz ще бъдат обзаведени с компоненти, произведени в Румъния - похвали се Билих. - За тяхната направа ще бъдат използвани най-новите технологии на производство и те ще отговарят на най-високите изисквания за качество."
За производството на трансмисиите ще отговаря компанията Star Transmission, която е част от групата Daimler. Произведените в Румъния агрегати ще се поставят на моделите E- и S-Class.
В края на януари Star Transmission откри предприятие на стойност 40 млн. евро, в което ще стартира именно производството на скоростни кутии за завода на Mercedes-Benz в Румъния. Предприятието се простира на площ от 13 000 кв. метра, а в него работят 150 души.
Още през април миналата година концернът Daimler обяви, че предвижда да инвестира общо 300 млн. за разширяване и модернизиране на производствените си мощности в Румъния.
Още новини с автомобилна тематика четете в Automedia.bg
Повече за автомобилния сектор вижте в материала на Bloomberg!


НАП: Всяко трето проверено заведение по Черноморието е с нарушения
Спартак обяви продажбата на свой футболист в елита на Катар
Стотици трудови инциденти у нас са свързани с работата в жегите
Глобиха мъж за хулигански прояви на плажа във Варна
Изплащат пенсиите от утре
Chanel намира формулата за растеж, докато луксозният сектор буксува
Ще издържат ли индийските висшисти в технологични специалности изпита за изкуствен интелект?
Колебанията на общия пазар влияят по-слабо на луксозните имоти, цените растат
Европейските банкови регулатори ограничават потенциала на капитала
Модел на Meta AI проникна във външна система при тест за киберсигурност
Собственик на Hyundai Ioniq сам увеличи пробега и... багажника
Фасове в асфалта решават проблема с екологията
BMW пусна реклами на екраните в колите си
Nissan Qashqai измина близо 2000 км с един резервоар
Тази част може да се износи до 120 000 км и ремонтът не е евтин
Кардиолог за жегите: Приемайте течности, охладена вода, без много лед
Почина италианският певец и автор на песни Франческо Гучини
Жестоко убитият в Пловдив Георги бил сирак, мечтаел за деца
МВнР: Въздушният транспорт от ЕС до ОАЕ остава несигурен
Радев: В Доброславци ще бъде изграден космически и технологичен център