Производителят на луксозни автомобили Lexus предвижда включването на втори флагман в моделната си гама, който ще се разположи редом до седана LS. Това разкри пред агенция Ройтерс ръководителят на американското подразделение на марката Джеф Брекен.
По думите му новият автомобил ще бъде със същите размери и подобна цена с Lexus LS. Топ мениджърът не пожела да разкри името на модела, но намекна, че става дума за купе, изградено на базата на концептуалния Lexus LF-LC, показан още през 2012 г.
Най-вероятно моделът ще носи името Lexus LC 500, което компанията вече патентова в САЩ. Заедно с него бе регистрирано и названието LC 500h, което показва, че автомобилът ще се предлага и в хибридна версия. Купето ще бъде изградено на платформата със задно предаване на новия Lexus LS и ще използва неговите агрегати.
Според експерти разработката на втория флагман от страна на Lexus се дължи най-вече на намаляващия интерес към седаните от премиум класа. По данни на Automotive News продажбите на Lexus LS, BMW 7-Series, Audi A8 и Mercedes-Benz S-Class спадат, тъй като бившите им купувачи се насочват към големи кросовъри.
В Lexus нямат намерение да изостават от тези тенденции и работят върху създаването на 7-местна модификация на кросовъра си RX. Тя ще бъде насочена най-вече към пазара в САЩ, където има сериозно търсене на такива модели.
Още новини с автомобилна тематика четете в Automedia.bg


EС ще ограничава скоростта по пътищата със сателити от Космоса
Богата културна програма през лятото в библиотеката в Нови пазар
Как да се справим с летните жеги в автомобила?
Вицепремиер събра 273 предложения за административни мерки в полза на индустрията и на хората
Апелативният съдия Магдалена Недева приключи професионалния си път
Япония иска да продава аниме рекламни стоки за $13 млрд, част 2
Япония иска да продава аниме рекламни стоки за $13 млрд, част 1
Ц. Лазаров: Златото ще стигне $6000 до края на 2026 г., ако страхът се запази
Япония похарчи милиарди, за да подкрепи йената. Защо това не дава резултат?
Google изостава в AI надпреварата поради вътрешна бюрокрация
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Tesla с 25% ръст на продажбите най-вече заради Европа
Деца превърнаха Ferrari за 530 000 долара в пързалка
10 много бързи SUV на цена до 15 000 евро
BMW потвърди дългото и сигурно бъдеще на V8
Русия е шпионирала ядрени съоръжения на НАТО с дронове
Брад Пит не желае да се ожени за Инес де Рамон
Линдзи Лоън стана на 40 г., даде съвет
Майли Сайръс сe сдоби със своя кукла Барби
Еволюцията в стила на рожденичката Марго Роби в снимки