Германската марка луксозни автомобили Porsche печели от факта, че е част от групата на Volkswagen, заяви главният изпълнителен директор на концерна Оливър Блуме, след спекулациите, че брандът може да осъществи отделно първично публично предлагане (IPO), съобщава Automotive News Europe.
„Чувстваме се много комфортно във Volkswagen Group, можем да спечелим от синергията. Важното в този момент е да се съсредоточим върху трансформацията“, изтъква Блуме, говорейки по време на конференция, организирана от Automobilwoche.
През юли компанията отчете значителен ръст на продажбите и печалбата за първото полугодие, подкрепена от силното търсене. Въпреки това Porsche запази перспективите за възвръщаемостта за цялата година.
Taycan, който беше пуснат в продажба през 2019 г., е първият електрически модел на автомобилният концерн, който се захранва изцяло от батерия, като силните маржове на Porsche са от решаващо значение за компанията-майка Volkswagen. Продажбите на модела през първото тримесечие почти съвпадат с тези на емблематичния спортен автомобил 911.
През февруари Porsche обяви, че ще се стреми да електрифицира 80% от своята продуктова гама до края на десетилетието. Porsche ще инвестира над 15 млрд. евро в електрификация на своите автомобили за следващите 5 години. По-голямата част от тази сума – по 900 млн. евро на година, ще бъде похарчена за цифровизация на системите. Досега предвидената за това сума беше 800 млн. евро годишно.


Курортите вече са пълни за 8 декември
Свличане на скали затвори прохода "Троян-Кърнаре"
Аксаково загуби и последния си мач за 2025 година
Олимпик Варна с рекордна победа в третото ниво на българския футбол този сезон
Черно море с благородна кауза за мача с Арда
Лидерите на Франция, Германия и Великобритания се срещат със Зеленски в понеделник
В Испания и Италия банките са двигател на дълго чакан възход на акциите
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Трафикът на кокаин в Европа се увеличава
Вулканът Килауеа изригна с фонтан от лава с височина около 370 метра ВИДЕО
Красиви идеи за празнична украса с малък бюджет
Гръцкият имотен пазар губи инерция: чуждите инвестиции рязко спадат
Облачно, но без валежи в планините: подходящи условия за зимен туризъм