IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Daimler Truck ще разчита на германски стартъп при разработването на военни превозни средства

Производителят на камиони и ARX Robotics ще интегрират роботика и изкуствен интелект в продукти за отбрана

15:43 | 28.03.25 г. 1
Снимка: Mercedes-Benz Defence Trucks
Снимка: Mercedes-Benz Defence Trucks

Daimler Truck формира партньорство с германската ARX Robotics, фокусирано върху интегрирането на роботика и технологии с изкуствен интелект (AI) в платформите на компанията за военни превозни средства, съобщава Wall Street Journal.

Производителят на камиони в момента инвестира в отбранителния сектор с цел да предлага специализирани решения за военни задачи. Използването на технологиите на ARX Robotics ще позволи на превозните средства на Daimler Truck по-големи мрежови и оперативни възможности.

Базираната в Мюнхен ARX ​​Robotics, германски стартъп с фокус върху отбранителния бизнес, разработва безпилотни автономни наземни системи.

Партньорството отразява усилията на Германия да засили разходите за отбрана, след като политиците гласуваха разхлабване на фискалните ограничения и създаване на инфраструктурен фонд на стойност 500 млрд. евро.

Очаква се увеличаването на финансирането на отбраната в Германия да осигури трамплин за повече поръчки за производителите на военно оборудване, но анализаторите казват, че други сектори, включително разработчиците на камиони като Daimler Truck и тези на софтуер, могат да се възползват от смяната на правителствения фокус. Някои компании в тези индустрии предприемат мерки за увеличаване на експозицията си към пазара на отбраната.

Двете компании заявиха, че също така ще продължат да оборудват съществуващите превозни средства с цифрови решения, като обърнат внимание на потенциалните договори от обновяването на автомобилния парк на НАТО.

„В момента инвестираме и растем в отбранителния сектор, за да отговорим още по-добре на нуждите на клиентите и да предложим специализирани решения за военни задачи“, изтъква Даниел Цител, ръководител на отдела по продажби в отбраната в Mercedes-Benz Special Trucks, част от Daimler. „Дигитализацията и изкуственият интелект ще играят ключова роля в сектора на отбраната, особено в киберотбраната, отбранителната логистика и международното сътрудничество“, добавя той.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 15:37 | 28.03.25 г.
Най-четени новини
Още от Новини виж още

Коментари

1
rate up comment 2 rate down comment 2
wart
преди 8 месеца
Ако електрониката им е Немска те до Русия не биха стигнали ще се развалят по пътя. Защото Немската електроника е много проблемна и компонентите са с ниско качество доката Японската електроника е безотказна . Както далечната 1939 година когато от всеки 3 -и танка единят се развалил по пътя при окупирането на Австрия.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още