Винаги е било лесно да критикуваш Opel Insignia. Веднага след дебюта си през 2008 г., моделът от Рюселсхайм се доказа като атрактивен, но не особено вълнуващ. Той често бе избиран за служебен автомобил на средния мениджмънт на компаниите, стига бюджетите им да можеха да си го позволят, разбира се.
Пет години по-късно дойде време за фейслифт, а от Opel бяха твърдо решени да запазят добродетелите, но да заличат недостатъците на колата . Всъщност, това иска всеки производител, но истината е, че малко успяват. Нашата оценка е, че опитът на Опел е доста сполучлив.
Класическият фейслифт представлява нищо повече от прах в очите на клиента. Няколко нови линии, освежени предни и задни светлини, две-три нови решетки, може би хромирана рамка на халогенните фарове. И толкова.
Не и при Insignia!
Освен задължителните козметични процедури, колата е получила преработени или изцяло нови двигатели. Освен че са последна дума на техниката, в някои случаи те я поставят пред преките й конкуренти – Volkswagen Passat и Ford Mondeo, по отношение на въглеродните емисии и разхода.
Нашата Инсигния бе оборудвана с чисто новия 1.6-литров SIDI бензинов двигател с турбо пълнене. Не се подлъгвайте от комбинацията на малък работен обем и голямо купе. Двигателят произвежда значителните 170 конски сили, а в комбиниран цикъл е способен на разход от едва 5.9 л/100 км.
Фаровете са станали по-изразителни, стоповете също, като в тях вече се врязва хромираната лайсна на капака на багажника. Всичко това обаче е дреболия, защото Insignia бе критикувана най-много за съзвездието от копчета на централната конзола. Дизайнери и стилисти са въвели ред, редуцирайки броя на бутоните до критичния минимум. Останалите функции не са изгубени, като вместо това могат да бъдат достигнати чрез сензорен панел до скоростният лост, който разпознава и определени жестове.
Той е изключително интересен, защото вибрира, когато курсорът на 8-инчовия дисплей достигне желаното меню, така че не е нужно да откъсвате очи от пътя. Трябва да признаем, че изисква малко време да се свикне с новата опция, но веднъж случи ли се, животът ще ви се стори доста по-приятен.
Променени са и настройките на задното окачване, което вече е по-нежно. Управлението пък е станало по-директно и прецизно, макар че адаптивната кормилна рейка доставя леко изкуствено чувство при въртене на волана с висока скорост.
Opel Insignia фейслифт няма да ви разтресе от вълнение. Това е онзи разумен автомобил, с който ще пътувате безпроблемно както в града, така и на магистрала, мислейки си за съвсем странични неща. Харесва ни, че тук думата фейслифт не е лишена от всякакъв смисъл и не се свежда до някакви дреболии, които никога няма да почувствате. Изглежда по-добре, усеща се по-добре, по-икономична е, контролира се по-добре. Това е един напълно подобрен автомобил, който вече трудно може да бъде критикуван.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?