Германската компания Hochtief продаде летищата си на канадския пенсионен фонд Public Sector Pension Investment Board (PSP Investments) за 1,1 млрд. евро, предаде Ройтерс.
Компанията иска да увеличи приходите си, за да намали дълга си и да инвестира повече в инфраструктурния бизнес, отбелязва информационната агенция.
Hochtief притежаваше дялове в летищата в Атина, Будапеща, Дюселдорф, Хамбург, Сидни и Тирана. Според агенцията първоначално летището в Атина не е било обект на преговори, но в последствие е било включено в сделката.
Информационната агенция припомня, че Hochtief спря продажбата на подразделението си през миналата година, тъй като не успя да получи 1,5 млрд. евро, които търсеше за него, но по-късно реши да поднови опитите си да продаде звеното.
Според източници на агенцията оферти са подали Fraport, Global Infrastructure Partners Ltd (GIP), Brookfield Asset Management и Allianz. Компаниите отказват коментар.
Строителният концерн смята да се раздели и със звеното си за недвижими имоти.
От Hochtief уточняват, че сделката няма да повлияе съществено върху финансовите резултати през годината. Финансовите резултати за първото тримесечие надминаха очакванията на анализаторите, а освен това компанията повиши прогнозите си за печалбата през тази година.
Назначеният през ноември главен изпълнителен директор на Hochtief Марселино Фернандес Вердес коментира, че преориентирането на компанията ще отнеме около 2 години.


Мечка е убила млад мъж на Витоша
Колко струва един абитуриентски бал?
Русия съди легендарна лекоатлетка, противничка на Путин, за 80 евро
Турция предложи да се построи тръбопровод през България за 1,2 милиарда долара за военните нужди на НАТО
В Украйна посещенията при психиатри се увеличили със 173% в хода на войната
Rezilient Health за възможностите на телемедицината, част 1
Rezilient Health за възможностите на телемедицината, част 2
DP World са оптимисти за експанзията на Африка
Свръхбогатите увеличават залозите в икономиката на конфликтите
AI помага в анализа на корпоративни документи, но контролът остава при човека
Jeep направи Wrangler за Капитан Америка
Британци атакуват рекорда за най-бърз автомобил
Mercedes отряза китайци и американци за бронираната S-Class
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Най-продаваната кола в историята празнува 60-годишен юбилей
Дженифър Анистън намери щастието с Джим Къртис
Барбара Палвин и Дилън Спраус очакват първото си дете
6 неустоими рецепти за италиански кексове
Сутрешни навици, които могат напълно да променят деня ви
Захарова: Европейският парламент, докато поучава Китай, игнорира тиранията в Украйна и ЕС