Дъщерята на главния изпълнителен директор на Формула 1 Бърси Екълстоун – Петра, се оглежда за купувач на имението на покойния продуцент Арън Спелинг, което купи преди три години, съобщава Forbes, като се позовава на запознат източник, пожелал анонимност.
Цената, която Петра Екълстоун иска за къщата, е 150 млн. долара.
Петра купи имота през 2011 г. от Канди Спелинг, съпругата на покойния Арън Спелинг, за 85 млн. долара, припомня изданието. След това тя предприе мащабни ремонти по къщата.
Петра и съпругът ѝ – предприемачът Джеймс Стънт, са наели интериорния дизайнер Гавин Броудин за преобразяването на къщата. Подобренията се оценяват на 20 млн. долара.
Имението Спелинг се намира в района Холмби Хилс в Лос Анджелис и е с разгъната застроена площ от около 5 500 кв. м. Къщата разполага със стая за опаковане на подаръци, стая, вдъхновена от филма „Отнесени от вихъра“, както и апартамент, кръстен на принц Чарлз, след като принцът на Уелс отседнал там при едно от посещенията си в САЩ.
Към главната спалня има дневна, кухненски кът и две бани.
Вероятно имението Спелинг отново ще се превърне в най-скъпия имот за продажба в САЩ, след като доста дълго време оглавяваше тази класация преди да смени собствеността си, отбелязва изданието. По-рано тази година имение в Хампстет беше продадено за 147 млн. долара.
Друго имение с 12 стаи, 15 бани и бална зала за 300 гости беше продадено за 88,3 млн. долара, пише още изданието.
Самата Канди Спелинг искаше 150 млн. долара за имота. Заради кризата обаче купувачи така и не се появиха и тя склони да го продаде на Петра Екълстоун за 85 млн. долара.


Варна отбелязва 148 години от Освобождението на града с общоградско честване
Радев: Изключено е от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
„Диаметрална безтегловност“ събира живопис и графика в нова изложба във Варна
ДБ: Кабинетът "Радев" отклонява България от европейския консенсус, искаме незабавна адекватна позиция
Нужен е баланс между класическите и модерните изразни средства в изкуството
Новият екодизайн за мебели ще излезе по-скъп за планетата и потребителите
Депозитната система спестява над 70% от еднократните чаши на фестивали
Борис Петров: В бюджета липсва амбиция за затягане на разходите
Франция забрани социалните мрежи за деца под 15 години
Много скоро колата сама ще решава дали може да я карате
Най-здравата батерия за EV след 100 000 км не е на Tesla
Land Rover изненада с нестандартен модел
Как да изберете употребяван автомобил с DSG
Това Audi A8 се задвижва от сгъстен въздух
Издирват мъж за закана за убийство към партньорката му
Проговори мъжът, засмукан от прозореца на самолет: Преследва ме шумът от експлозията, хаосът
Колман Доминго подготвя игрален филм за принцеса Тиана
Арестуваха трима за побой над спасител на басейн в Хасково