След като еврото достигна седемгодишно дъно спрямо паунда, а цените на имотите в някои райони на Италия достигнаха най-ниското си равнище от 2008 г. насам, интересът на купувачите към страната започва да се засилва, пише онлайн изданието propertywire.com.
Според Рупърт Фосет, ръководител на подразделението за продажби в Италия на Knight Frank, запасите от жилища в страната са доста високи и все повече качествени имоти излизат на пазара. Същевременно продавачите имат доста по-реалистични очаквания за цените.
В някои случаи цените на имотите в Италия са паднали с над 30 на сто спрямо 2008-2009 г. Още по-големи са маржовете в области като Умбрия и Ломбардия.
“Засилва се усещането, че цените са достигнали дъното на кривата. Малко вероятно е да видим растеж в краткосрочен план, но едва ли ще станем свидетели и на силен спад. Паундът и доларът са на рекордно високи равнища спрямо еврото, което прави покупката на имот в Италия по-атрактивна за британците, американците, както и за азиатците”, коментира Фосет.
Консултантите очакват запитванията и огледите да се увеличат. Knight Frank например отчита 31% ръст на прегледите на обявите за имоти в Италия на сайта си.
От гледна точка на търсенето фокусът остава върху имоти в Тоскана. Областта продължава да генерира не само най-голям брой огледи, но и продажби. Засилва се обаче интересът към Венеция, Рим и Лигурия.


Коя е най-голямата грешка на шофьорите в трафика?
Първо заседание на Съвета за реформи в туризма ще се проведе в Министерския съвет
Добра реколта на ечемик и пшеница в Добружда
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Зелената енергетика в действие: Иновациите на Веолия Варна
Златото може да загуби само при трайна стагфлация, но тя е малко вероятна
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 6
Дебютът на Amazon в бързите доставки изтри $15 млрд. от оценката на конкурентите
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 5
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Масовото убийство в Германия свързано с попечителство върху бебе
Спират камионите над 20 тона в жегите
Военна техника на САЩ преминава през страната