Нов стартъп се насочва към собствениците на имоти, отдавани под наем краткосрочно чрез платформата Airbnb.
Guestready.com предлага на собствениците и инвеститорите в имоти помощ в управлението на жилищата, като предлага услуги по почистване, пране, регистрация и дерегистрация на посетителите, управление на обявите в порталите за краткосрочно отдаване на имоти под наем и оптимизиране на генерираната доходност, пише онлайн изданието globalpropertyguide.com.
Новата платформа засега е налична в шест града по света – едни от най-популярните дестинации за наемане на жилища през Airbnb: Лондон, Париж, Амстердам, Сингапур, Куала Лумпур и Хонконг. В близко бъдеще компанията планира експанзия и в други градове по света.
Александър Лаймпърт, основателят на стартиращата компания, коментира, че все повече пътуващи по света с цел бизнес се обръщат към платформите за споделяне на жилища, вместо към хотели. Обикновено те наемат частно жилище при по-дългосрочен престой – няколко месеца или например година, като търсят апартаменти с хотелско обслужване.
Според него индустрията вече навлиза във фаза на зрялост и изпитва нужда от повече професионализъм и ефективност, особено що се отнася до пътуващите с цел бизнес и работа.
Компанията е подкрепена от Swiss Founders Fund, Romano Brandenberg и Venture Partner, които виждат огромен потенциал за развитието ѝ заради възможностите, които платформите за споделяне на жилища предлагат на пътешествениците, които не искат да сключват неизгодни договори за наем на имот.


Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Нови правила за пенсиите влизат в сила до края на годината
Пламен Абровски: Започва засилване на контрола и изсветляване на цялата верига на доставки на храни
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Coach стана хит сред Gen Z, а Shein и Temu отварят „кутията на Пандора“
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Двама са задържани за вчерашното убийство в Монтана
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Най-голямата криза, пред която се е изправяла Евровизия - Израел
Матурата по БЕЛ е следващата седмица, над 53 хил. ученици ще се явят на нея