Правителството на Великобритания възнамерява да въведе данък върху капиталовите печалби на чуждестранните купувачи на бизнес имоти, предава Bloomberg.
Това е фактор, който има потенциала да наруши потока от инвестиции към офис сградите в Лондон особено на фона на Brexit.
Данъкът ще се начислява върху печалбите, реализирани от нерезиденти, при продажбите на всички видове имоти в страната. Така се разширява обхвата на съществуващите правила, които се прилагат само за жилищни имоти, вижда се от консултативен документ, публикуван заедно с проектобюджета.
Някои институционални инвеститори могат да бъдат освободени от данъчните промени, които правителството възнамерява да въведе до 2019 г., предвижда се още в документа.
"За разлика от повечето други големи юрисдикции Великобритания понастоящем не упражнява пълното си данъчно право, когато нерезиденти се разпореждат с нежилищни имоти", посочва се още в документа. Според политиците това дава на чуждестранните лица предимство пред гражданите на страната и води до създаването на комплексни офшорни структури, които държат собственост, което пък улеснява избягването на данъци.
Новите правила ще се прилагат и за инвеститори, които купуват компании, които притежават сгради, както и тези, които пряко купуват активи, вижда се още от текстовете.
Инвеститорите в чужбина доминират на пазара на недвижими имоти в Лондон, примамвани от големите сгради с дълги договори за наеми, сключени с глобални корпорации, както и стабилната правна среда. Чуждестранните инвеститори понастоящем носят около три четвърти от инвестициите в централен Лондон според проучване на консултантската компания Colliers International Group Inc.


Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
С колко ракети остана Иран?
Велислав Величков: Няма “наше” или “ваше” НС, то е на всички граждани
Офицер от КГБ, манипулатор: Какви са отношенията между Путин и Тръмп?
И Йотова нахъса DARA: Вярваме в успеха, мило момиче
преди 8 години Лордовете бъркат по дупките на арабята, дето им накупиха офисите. Става весело :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар