Чуждестранните посетители в Атина предпочитат да отсядат в споделени жилища като предлаганите в платформите Airbnb и Homeaway, а леглата в апартаменти, обявени за краткосрочно наемане, сега са повече, отколкото в хотелите в гръцката столица, сочат статистически данни, цитирани от вестник „Катимерини“.
Според допитването за хотелския трафик в област Атика за периода януари-август, проведено от компанията GBR Consulting, през първите осем месеца на годината е било отбелязано повишение от 2,2% на заетостта в хотелите и повишение с 8,5% на средната цена за стая.
Данните бяха представени на ежегодното общо събрание на Асоциацията на хотелиерите от Атина и Атика от президента на Гръцката камара на хотелите Александрос Василикос.
Популярността на Атина като ваканционна дестинация расте, а голямото археологично и културно наследство остава най-силната част на града, показва допитването.
Но въпреки голямото увеличение на пристигналите по въздух посетители това лято заетостта е отбелязала съвсем леко повишение при повечето хотели в столицата. „Ясно е, че споделените жилища или незаконните хотели поглъщат голям брой посетители. Все още няма официални данни за тези стаи“, отбелязва Василикос. Той отново подчерта нечестната конкуренция и загубените данъчни приходи заради платформите за споделени жилища.


Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
От понеделник две варненски линии минават на летни разписания
Хороскоп за 16 май 2026
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
MARA: Абонатите вече използват много повече токени от преди
MARA: Енергията е ключ към AI
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
МОК въвежда генетичен тест за пола на Олимпийските игри в Лос Анджелис
КЗП завежда колективен иск срещу електроснабдително дружество
Мирчев: Прокуратурата прекалява, нищо не налага задържането на доставчика