Предаването, посветено на инвестициите, цикличността на икономиката, бизнес стратегиите и още много горещи теми от света на парите – Boom & Bust – стартира на 24 октомври и ще се излъчва всяка събота и неделя от 21,00 часа по Bloomberg TV Bulgaria.
Авторите и водещи Кузман Илиев и Владимир Сиркаров ще търсят актуалния и локалния фокус на глобалните икономически процеси заедно със своите събеседници в студиото. Всяко издание ще отдели внимание и на разнообразни теми, важни за широката аудитория, сред които личните финанси, предприемачеството, лидерството, бъдещето пред криптовалутите и много други.
Владимир Сиркаров е финансов анализатор, специалист в областите парична политика, макроикономика, капиталова и валутна търговия и инвестиционни стратегии. Преди да стане част от Bulgaria ON AIR при старта на телевизията през 2011 година води рубрики и предавания в икономическата телевизия EBF.
В Bulgaria ON AIR, доскоро телевизия с икономически профил, създава предаването Boom & Bust заедно с Кузман Илиев.
Сиркаров е част от екипа на института за икономически изследвания Brain Workshop Institute, където е икономически и финансов анализатор и е първият председател на УС.
Той е бакалавър „Финанси“ и магистър по „Финансови пазари“ /НБУ/, а в момента работи по докторската си дисертация в областта на паричните системи и теоретичните концепции за парите и кредита.
"Достъпът до всеобхватна, задълбочена и достоверна финансова информация е ключово предимство, когато държиш да правиш качествена финансова журналистика. А тя е единствената, която има смисъл за нашите зрители, които всеки ден управляват пари - свои или чужди. Именно затова имам огромната привилегия да работя за Bloomberg TV Bulgaria - мястото, на което важната, точната, навременната и полезната за хората информация за потока на парите в света е гарантирана", коментира той.
Кузман Илиев е пазарен анализатор, специалист по банково дело, финансова икономика, теория на парите и кредита. Има интереси и във финансовата и стопанската история, историята на икономическата мисъл и политическата философия. Със старта на Boom & Bust по Bulgaria ON AIR преди четири години заедно с Владимир Сиркаров поема журналистическата мисия да обяснява достъпно сложни икономически явления, да прави логически връзки между различните пазарни събития и инвестиционните решения с локални и глобални ефекти, да откроява причини и да коментира последствията от тях за широката публика. Част е от екипа на института за икономически изследвания Brain Workshop.
Кузман Илиев е магистър по публичен мениджмънт от IEP Тулуза, а в момента подготвя докторска теза в полето на банковото дело и финансовата икономика.
„Живеем във време, в което сме залети от информация. Разликата между „информиран” и „знаещ” се размива, а привидният хаос води до обърканост и трудно вземане както на инвестиционни, така и на лични решения. Стремежът ни в Bloomberg TV Bulgaria е да предлагаме на зрителите както информация, така и знание. Да ги снабдим с различни гледни точки, аналитичен подход и матрица, с които всеки би могъл сам да изгради своята лична стратегия, свое собствено разбиране за наглед сложни процеси“, коментира той.
Кузман Илиев и Владимир Сиркаров са и коментатори в новата рубрика на всекидневното предаване Investbook - „Пет неща, за които всички говорят днес“ – по Bloomberg TV Bulgaria.
Двамата се включват във вечерния новинарски блок „Денят ON AIR“ на национална телевизия Bulgaria ON AIR с анализи и коментари по финансови и икономически въпроси.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Румъния не е готова за еврото, не изпълнява нито един критерий
Неочакван обрат при разследването на атентата срещу италиански журналист
Алесандра Амброзио получи приказно предложение за брак
преди 10 години До края на седмицата вероятно ще я пуснат и там. До тогава - онлайн в сайта ***.bloombergtv.bg отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Все още не мога да я гледам тази телевизия, защото Виваком не ми я пущат :( отговор Сигнализирай за неуместен коментар