Ericsson обединява сили с Intel в предоставянето на ново поколение системи за центрове за данни, разкри главният изпълнителен директор на шведската телекомуникационна компания Ханс Вестберг по време на Mobile World Congress в Барселона. Investor.bg е една от малкото български медии, които имат присъствие на събитието.
По думите му търсенето на облачни услуги става все по-голямо, ето защо компаниите трябва да са готови да предлагат нови решения на клиентите си. За целта Ericsson Cloud System добавя нови софтуерни и хардуерни решения, които да осигурят значително по-бърза връзка с облака, като залага на сигурността и опазването на потребителските данни.
Съвместно с Intel Ericsson пуска на пазара ново поколение системи за управление на центрове за данни, наречена Ericsson HDS 8000, която предполага промяна на концепцията за този тип центрове от гледна точка на архитектурата и в икономически план. HDS 8000 използва иновативния подход към изграждането на центровете за данни Intel Rack Scale Architecture, който помага за подобряването на ефективността, автоматизацията и по-ниските цени.
"Вървим в посока промяна на облака. Той осигурява все по-бързи и все по-сигурни услуги", коментира главният изпълнителен директор на Intel Браян Крзанич. По думите му в индустрията не става дума само за хардуерни решения, но и за предоставянето на по-добри услуги на по-ниска цена за потребителите, което се случва благодарение на преобразуването на мрежовата инфраструктура.
"Близо сме до повратна точка в индустрията. Започваме все по-ефективно да решаваме проблемите си", коментира Вестберг. По думите му тази повратна точка е свързана с три основни стълба – мобилните технологии, широколентовия достъп и облачните услуги.
Ханс Вестберг твърди, че през 2015 г. Ericsson ще продължи да развива основния си бизнес, но ще залага все повече на облачните услуги и ще търси решения за облака, които да помагат на бизнеса, потребителите и дори управлението на градовете. Във връзка с последното шведската компания представи Connected Traffic Cloud - облачна услуга, която цели по-лесно справяне а трафика в градовете и по-голяма сигурност на пътя.
"Това е следващата стъпка в света на мрежите", категоричен е той. По думите му Connected Traffic Cloud ще позволи на властите в градовете да получават чрез облака данни от самите превозни средства и да управляват по-лесно транспортната мрежа. Услугата позволява двупосочно движение на данните между превозните средства и системите на властите. Според него това ще позволи за драстичното намаляване на броя на произшествията на пътя и ще доведе до значителен спад в трагичните инциденти.
Облакът може да помогне не само на бизнеса, но и на цялото общество, коментира главният изпълнителен директор на шведската телекомуникационна компания, подчертавайки, че анализът на подобен тип данни става все по-лесен благодарение на интеграцията на системите и свързаните услуги в лицето на тенденцията, наречена Интернет на нещата (Internet of things).
От Ericsson посочват, че със създаването на Connected Traffic Cloud се надяват да вдъхновят създаването на отворена екосистема, която да помогне за осигуряване на по-голямо спокойствие на пътя.


Заради замърсяване с отходни води затварят плаж в Свети Влас за един ден
Адвокат Марковски: Всеки един от петимата има участие към убийството на Георги
Над 80% от глобите за средна скорост вече са събрани
45-годишен мъж от Варна е задържан за сексуално посегателство над непълнолетен в Софийско
Милошев обеща това да е последното лято с два билета за Двореца и Ботаническата градина в Балчик
Spotify иска от изпълнителите да разкрият дали са хора или изкуствен интелект
Ключови боеприпаси на САЩ са на "опасно ниски" нива, казва Bloomberg Economics
Европа се превръща в печеливш залог за мениджърите на пари
Дори Mercedes не може да спре спада на германските коли в Китай
Петролът продължи да поскъпва поради съмнения около сделката за Ормузкия проток
Toyota призна: Не можем да се сравняваме по цени с китайците
Реглажът на преден и заден мост – малка настройка с голямо значение за безопасността
Как да върнете изгубената динамика на двигателя без сервиз
Повече пътни знаци не означава по-голяма безопасност – ето защо
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Прокуратурата разследва палеж за взривовете във военния завод в Белица
Морган Фрийман издава албум за стоте години на блуса
Ръст на търговията в Гърция: продажбите на дребно се увеличиха с 6,5%