50 млн. долара привлече американската IT компания AtScale, кoято успешно затвори последния кръг от преговори за финансиране, водени от Morgan Stanley. В сделката са участвали нови и предишни инвеститори от Ventures, Wells Fargo и Atlantic Bridge, пояснява компанията.
AtScale, която преди дни обяви, че отваря първия си офис извън САЩ в София, ще използва свежия капитал, за да затвърди технологичното си предимство, коментира вицепрезидентът и генерален мениджър за Европа Момчил Михайлов.
„Ще внедрим иновации с по-голям акцент върху разширяването на възможностите на продукта и разработване на по-дълбоки връзки в екосистемата на аналитиката“, обясни Михайлов. Освен това AtScale ще ускори инвестициите си в продажбите и маркетинга, както в САЩ, така и в чужбина.
„Една от най-важните следващи стъпки за нас е изграждането на технически иновационен център в България“, посочи продуктовият директор на AtScale Скот Хаузър. Той потвърди, че заедно с един от основателите и технологичен директор на компанията Матю Бард пристигат в четвъртък за първи път в България, придружавани от българския им партньор Михайлов.
„Да изградиш най-талантливия екип от дивелъпъри от нулата е изключително вълнуваща, но и много отговорна задача. Затова тримата идваме да се срещнем лично с бъдещи попълнения на нашия дрийм тийм в България и да координираме на място следващите си стъпки“, обясни Бард. По думите му мениджърите ще участват в 48-часов маратон от интервюта с родни IT таланти, но се надяват да намерят време, за да разгледат София.
“Неоползотворените данни са пропиляна възможност. Чрез партньорството си с нас компаниите могат да превърнат нестабилните запаси от данни в конкурентно предимство”, категоричен е изпълнителният директор на Morgan Stanley Бурак Аличи.
Очаквайте интервюта с американските мениджъри на в технологичното предаване UpDate на Bloomberg TV Bulgaria.


Има избран изпълнител за доставка на подземните контейнери във Варна
От "Възраждане - Варна" са възмутени от българската песен на Евровизия
От "Активни потребители" поставят под въпрос ефекта от новите мерки срещу инфлацията
Корабът „Храбри" е на тестови ходови изпитания във Варненския залив и Черно море
Обявиха конкурс за директор на общинското предприятие ТАСРУД във Варна
Капитал има, но не и навик: защо българите рядко инвестират у нас
„Хелиос Марин“: Искаме да сме нещо като Tesla при яхтите
Цветан Цеков: Надценките по веригата държат храните у нас сред най-скъпите в ЕС
Китайците посрещнаха Тръмп с AI колажи и надежда за сътрудничество
Кризата в Ормузкия проток може да върне китайския внос на американски LNG
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Колко струва охраната на високопоставени лица
Бившата на Владимир Кличко разкри, че е бисексуална
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Консултант по зависимости получи 2 г. затвор за смъртта на Матю Пери
Кабинетът "Радев" се разрасна с нови шест зам.-министри