Главният изпълнителен директор на Amazon.com Inc Джеф Безос е продал акции на стойност 990 милиона долара от компанията миналия четвъртък и петък, като общата стойност на акциите, продадени през миналата седмица, достигна 2,8 милиарда долара, показват изчисления на Ройтерс.
През последните три дни на юли Безос е продал акции на стойност около 1,8 милиарда долара, става ясно от подадени до Комисията за ценни книжа и борси документи.
Amazon отказва коментар по темата.
Този ход се случва като част от предварително обявен план за сделки. По-рано Безос заяви, че планира да продава акции на стойност около 1 милиард долара всяка година, за да финансира своята ракетна компания Blue Origin.
Макензи Безос, бившата съпруга на Безос, която в момента притежава дял на Amazon на стойност над 37 милиарда долара, сега е вторият по големина акционер в интернет компанията.


Тръгна петиция против отдаването на кортовете в "Чайка" на частни клубове
Хороскоп за 7 декември 2025
МААЕ: Защитният саркофаг на АЕЦ "Чернобил" е повреден
Виц на деня - 7 декември
Мачовете по ТВ днес (6 декември)
Украйна и САЩ с „рамково споразумение“, но преговорите продължават
Дейвид Бут: Хората не вярват особено на алгоритмите
Дейвид Бут: Трендът е към услуги срещу такса, вместо комисионна
Дейвид Бут: Някои щати изискват да се инвестира извън Китай
Cambricon ускорява работа по AI в Китай и разчита на подкрепа
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Вашингтон и Киев отчитат напредък след срещите в Маями
Осъдиха българския шофьор, карал в насрещното в Гърция
Най-големият син на Болсонаро ще се кандидатира за президент на Бразилия
Границата с Гърция е отворена и в двете посоки за камиони
Заведоха седем дела след самоубийства и кризи, предизвикани от ChatGPT
преди 6 години Понижението на цената на акциите не идва от продажбата на акциите, а от напрежението по оста САЩ - Китай. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Не знам как си представяш ти борсата и останалите на които им е интересно същото, но продаването на 2.8 милиарда безсъмнение ще понижи цената с много без даже да коментирам символиката на действието идващо от собственика. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Интересното в случея е, че го направи в най - високата точка на борсата точно преди акциите ми да баднатат с 200 долара. отговор Сигнализирай за неуместен коментар