Snap, компанията майка на чат приложението Snapchat, планира през април да обяви старта на гейминг платформа за разработчици, пише онлайн изданието Cheddar, позовавайки се на свой източник, запознат с въпроса.
Книжата на компанията повишиха стойността си с близо 3 на сто преди старта на борсовия ден.
Платформата, която носи кодовото име „Project Cognac”, ще включва редица игри от външни разработчици, създадени да работят специално за приложението Snapchat, допълва материалът.
Новото начинение ще бъде представено в рамките на първото събиране на създатели на съдържание и партньори разработчици в Лос Анджелис, което ще се проведе на 4 април. Очаква се да бъдат обявени и други видео проекти, както и повече оригинални предавания.
Уебсайтът за новини от технологичната индустрия The Information първи писа, че Snap работи по гейминг платформа, още през юни 2018 г.
Snap е отказала да коментира въпроса.
Snapchat, което е популярно със своите изчезващи съобщения и забавни филтри, се бори с множество проблеми, откакто излезе на борсата през март 2017 г. Популярното приложение за споделяне на снимки и видео Instagram, което е собственост на Facebook, копира голяма част от ключовите функции на своя конкурент.
Спорен редизайн на Snapchat, който беше направен миналата година, пък успя да отблъсне част от потребителите и рекламодателите.


Какво ще бъде времето в събота?
Демерджиев тръгва на обиколка по областните дирекции на МВР
Плодовете и зеленчуците с голям скок в цените през първото тримесечие
Дърво падна на улица "Георги С. Раковски" във Варна
Ремонтът на ферибота в Белослав приключи по-бързо
Toyota подава документи за завод на стойност $2 млрд. в Тексас
Р. Драганов: Giro d’Italia показа България като модерна туристическа дестинация
Си приветства новите отношения със САЩ след срещите с Тръмп
Българските брандове ще победят бързата мода със своята култура и ценности
Ли от BlackRock очаква по-висока инфлация и лихви
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Тези марки и модели крият най-голям риск от повреда
Архитектът на електрическата революция напусна BMW след 35 години
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Euro NCAP алармира за опасен дефект в популярен китайски модел
Д-р Бранимир Кирилов даде старт на националната кампания „Лекувай се в България“ на международното изложение Булмедика Булдентал
МВР: Не се очаква блокиране на "Кулата" заради протеста в Гърция
Coca-Cola HBC Academy разкрива тайната на успешните продукти и кампании
Напрежение в Гърция: фермери блокираха пътя Серес-Солун
Лятна промяна у дома с HomeMax - Един дом, много идеи