Производителят на аудио слушалки Plantronics Inc заяви в сряда, че е сключил извънсъдебно споразумение с американската Комисия по ценни книжа и борси, с което ще уреди разследване срещу Polycom Inc., която тя придоби през юли.
Plantronics възнамерява да плати 36 млн. долара за уреждане на разследването, което започна, след като Polycom съобщи, че е открило доказателства за „възможно неправилно поведение" от страна на бивши служители в китайското си поделение, предава Ройтерс.
Plantronics, която купи Polycom в сделка за 2 млрд. долара през юли, заяви, че инцидентът е станал преди производителят на техника за видео конференции да стане публична компания през 2016 г.
През август компанията заяви, че SEC и американското Министерство на правосъдието разследват възможни нарушения на Закона за корупционни практики в чужбина.
Polycom нито признава, нито отрича обвиненията на Комисията по ценни книжа и борси, твърди Plantronics.
Компанията заяви, че Министерството на правосъдието цитира доброволното оповестяване на Polycom и пълното ѝ съдействие за приключване на разследването.
Преди по-малко от два месеца пък швейцарският концерн Logitech възнамеряваше да придобие американския производител на слушалки в сделка за 2,2 млрд. долара. Това би било най-голямото придобиване за швейцарската компания и би разширилo значително продуктовата ѝ палитра, но швейцарският концерн се оттегли изненадващо от преговорите.


Двама нови депутати се заклеха в Народното събрание
Община Варна обсъди разширяването на сътрудничеството с Виетнам
Слънчево време над по-голямата част от страната днес
Днес има ден на отворените врати за спортната колекция в Юнашкия салон във Варна
Без ток във Варна на 15 май 2026
Британската икономика започна 2026 г. силно, но се задават рискове
Докога САЩ могат да спасяват положението с петролните доставки?
САЩ са уведомили съюзниците за евентуално спиране на ротацията на войски в Европа
Тръмп искал да прибере иранския уран предимно за PR цели
Петролът се насочва към седмичен ръст, няма изгледи за край на войната с Иран
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Euro NCAP алармира за опасен дефект в популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
DARA ще пее под №12 на финала на "Евровизия" утре
Летището в Хелзинки спря работа за три часа поради заплаха от дронове
Двама нови депутати от "Прогресивна България" положиха клетва
Руското МВнР: Западът използва балтийските страни като плацдарм за тренировки по възпиране на Москва
Тимчо Муцунски се присети, че трябват и реформи по пътя за ЕС