Икономиката на Венецуела се е свила 19,2% през първите десет месеца на 2018 г., частното потребление спада рязко, инфлацията се повиша. От 2013 до 2018 г. икономиката се свива с 47,6%. Износът на петрол е намалял. Режимът е притиснат в ъгъла и не може да мълчи, но сега ще последват обвинения към американците, опозицията. Когато едно управление е неефективно, то само е виновно. Това твърди Момчил Инджов, кореспондент на Club Z в Брюксел, в предаването "Бизнес старт" на Вloomberg TV Bulgaria.
"Още по време на Уго Чавес бе ликвидирана независимостта на централната банка на Венецуела. Сега тя е изцяло подчинена на управниците“, констатира Момчил Инджов. Той напомни, че редица петролни компании напуснаха Венецуела, след като бяха прекратени концесии, като при излизането си от страната отнесоха и своето ноу-хау.
"Икономическото възстановяване на Венецуела следва да премине през оставка на президента и приток на чуждестранни инвестиции. Преговорите между опозиция и власт могат да стигнат до консенсус, ако сред управляващите се появят по-решителни хора и свалят своя президент, прогнозира журналистът. Анализът му показва, че Николас Мадуро е неотстъпчив и докато опозицията настоява за предсрочни президентски избори, Мадуро предлага предсрочни парламентарни избори. „Той няма полезен ход“, убеден е Момчил Инджов.
Повече от разговора вижте във видео материала.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
Рекордна температура от над 36 градуса измериха в Русе
преди 7 години правилната дума е, "лъже като руски ***" :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Ей Стояне, лъжеш кат дърт *** гал. Чукни в Уикито и виж кой къде и какво има и стига бълвал глупости. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Моабете, руснаците са им преброили 700 бази по цялото земно кълбо. Дори и да не са толкова(те обикновено лъжат), само 350 да са пак са много. Аз ти говоря за фактическа окупация с поддръжка на редовни подразделения от всички родове войски. Ако е да се намираме на приказки, ние също си имаме " американска" база. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Стояне,да си чувал за Гуантанамо? Да си чувал за държавата Джибути на входа на червено море? Там има постоянни военни бази на 5-6 държави и даже и на САЩ. Как така го измисли само в три дръжави? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Само в три страни има разположени постоянно американски войски - Германия, Япония и Южна Корея. Би ли опредл какво е влиянието на САЩ в тези страни PS През сапа ми е за Чичо Сам, но все пак черното е черно а бялото бяло. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години още може, все пак не са почнали да ядът камъни като в северна корея, но скоро и у тях :):):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Едно от неоспоримите неща, които В. Ленин е казал, е, че политиката е концентриран израз на икономиката. Та и в случая на Венецуела. Всичко, което прави САЩ във връзка с Венецуела, ерго нейните петролни находища, е ОК. Посочете ми една страна, където хората да са били доволни от американската намеса.Така и тук. Гуайдо е от бедно семейство, издигнат от калта и обучен да предаде народа си и да продаде страната си. Същият е като нашите еничари-финансисти, юристи и набедени "политици" за чието обучение и издигане навремето Сорос хвърли малко пари в икономическия университет и в юридическите факултети. Същата тази еничараска гвардия на Сорос служи вярно на него и подобните му и гарантира пълното ни унищожение до 20 години. Оцеляхме 500 години, но тази гвардия ще ни унищожи за по-малко от 50 години.И непрекъснато трябва да берем ядовете на "проклетия" Мадуро, защото си нямаме свои? Преди това им пречеше президентът на Сирия - също богата на петрол страна. Никой и никъде по света не обича Кравефермата с нейното лицемерно, безчовечно и уродливо лице! отговор Сигнализирай за неуместен коментар