Всеки един от текстовете и всяка една от песните ми като цяло са свързани с лични преживявания. Ролята ми в IT индустрията е важна и балансираща, а при създаването на авторската музика управлението на екипа е от съществено значение за разпределение на задачите.
Дисциплината е в основата на всичко, коментира музикантът Алек Кирев в предаването "Бизнес старт" по Bloomberg TV Bulgaria.
Гостът споделя, че на 36-годишна възраст е бил на кръстопът по отношение на професионалното си развитие. Дотогава той изобщо не се е занимавал с програмиране.
Длъжността му е свързана с осигуряване на качеството на автоматизация.
"Ние пишем програми за автоматично тестване на програмата, която пишат програмистите. Проверяваме всичко спрямо спецификите. Ролята ни е доста важна и балансираща едновременно".
Музикантът сподели, че репетира три пъти седмично. Той разказа и колко е важно как да се "построи" песента като аранжимент и всички изразни средства.
Гостът е фокусиран върху личното музициране като процес и разпределя сам финансирането от възнагражденията си. Музикалният бизнес за него засега не е достатъчно позната територия.
След песента "Северна звезда" Алек Кирев планира да издава нови композиции на всеки 3-4 месеца.
Целия разговор гледайте по-късно във видеото на сайта на Bloomberg TV Bulgaria.


Демерджиев: Пращаме допълнителни полицаи и доброволци да търсят Наталия
Радев обсъди с държавните ръководители на Хърватия и Чехия двустранното партньорство
Христиaн Господинов донесе световната титла за България на Световната купа „Варна“ по карате киокушин
Антоан Гечев е новият шеф на разузнаването
Коста Стоянов: Незаконният град край Варна процъфтява
Тръмп каза, че ще обмисли продажбата на F-35 на Турция
Не е ясно кой ще вземе иранския петрол, ако е под санкции
Катар оценява ситуацията за износа на LNG през Ормуз
Новите облигации на Amazon бяха хладно приети след потопа от AI дълг
Бензинът в САЩ не поевтинява колкото петрола
В Европа се появи нов пътен знак
Peugeot отлага новото 208 с година
Колите на старо поевтиняват, но не всички
Малката G-Class няма да се прави в Германия
Още една система вече е задължителна за всяка нова кола
Слави Трифонов за "Боташ": На кой Румен Радев да вярвам?
Асен Василев: Договорът с "Боташ" трябва да бъде прекратен, а не замразен
Иван Демерджиев: Разследваме как Пеевски си е позволил 180 полета с частни самолети
Мъж изби три зъба на 17-годишен ученик на плажа в Китен