IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Фермери: Нужен е внос на 400 000 тона жито

08:26 | 03.12.03 г.
Автор - снимка
Създател
Фермери: Нужен е внос на 400 000 тона жито
Има вероятност страната да остане без хляб, ако няма сериозен внос на пшеница. Това заяви д-р Михаил Кръстев, шеф на "Агроспектър" ООД. Неговата фирма обработва 53 000 дка земя в Каварна.

Държавата няма изход и ако иска да спаси хляба, трябва да внесе минимум 400 000 тона зърно до нова реколта. 100 000 тона са крайно недостатъчни, коментира фермерът.

Според него земеделската политика е объркана още през 2002 г., когато обявиха, че в България има свръхпроизводство. Това дало коз в ръцете на търговците да спекулират и да натискат цените надолу - на 110-120 лева за тон жито. Така земеделските стопани се отказали да сеят.

Зърнената криза е реална колкото и да я отричат, коментира още д-р Кръстев.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 07:21 | 23.08.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още