До 2009-а г. "Кремиковци" ще пусне в експлоатация нова екологична инсталация за производство на течен чугун. Инвестицията е на стойност 240 млн. евро, а след внедряването й България ще стане четвъртата страна в света след ЮАР, Индия и Южна Корея, в която ще работи инсталацията "Корекс".
Част от инвестицията ще дойде от продажбите на емисиите от въглероден двуокис на европейска фирма.
Продажбата ще покрие около 40% от финансирането, обясни шефът на дружеството Валентин Захариев.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в
Google News Showcase.