"Оставаме в стачна готовност до намирането на парите. Ако това не стане, страната ще бъде затворена по естествен път", предупреди председателят на синдикат "Пътно дело" към КНСБ Марин Маринов. Финансовият министър посочи, че агенцията е в преразход и миналата седмица вече са били отпуснати 46 млн. лева допълнително.
"Тези пари са дадени целево само за поддържането на пътищата през зимата, а ако те са ги похарчили за друго, аз не мога да отговарям", коментира и строителният министър Валентин Церовски. Той каза, че останалите пари, които изпълнителна агенция "Пътища" дължи на частните и държавните фирми за строителство на шосета, ще бъдат разплатени на по-късен етап.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Без ток във Варна на 24 юни 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (24 юни)
Виц на деня - 24 юни
Извънредно! Откриха три трупа в общежитие в Угърчин
Времето във Варна на 24 юни 2026
Ерата на Уорш във Фед предвещава ново изпитание за азиатските валути
Финансовият екип на Бърнам вдъхва увереност в несигурността
Туаймън: Разходите за живот свалиха Стармър
Туаймън: Тенденцията към многопартийна система във Великобритания ще продължи
Ziemba: Едва ли ще се върнем към статуквото отпреди войната с Иран
Какви проблеми крие Citroen C5 X на старо
Skoda Peaq: 7 места, до 300 к.с и над 610 км пробег
Кражбите на катализатори придобиват чудовищни размери
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Ескалация в Егейско море: Гърция отчете нарушения от турски самолети
Ким Чен Ун обяви мащабно превъоръжаване: Северна Корея ще строи по два бойни кораба годишно
Шампионът по гимнастика Еди Пенев разкрива, че е гей
Две жени и мъж са намерени мъртви в общежитие в Угърчин