Общо десет компании кандидатстват за рехабилитацията на пътните участъци Кюстендил – Радомир – Перник и Перник – София, съобщиха от пресцентъра на изпълнителна агенция „Пътища“ към Министерство на регионалното развитие и благоустройството.
Най-ниската предложена оферта е на стойност 16,2 млн. евро без ДДС, а най-високата – близо 24 млн. евро.
Кандидатът, който спечели търга, ще трябва за 21 месеца да укрепи и подобри нивелацията на приблизително 37 км първокласни пътища чрез асфалтови пренастилки.
Средствата, необходими за изпълнение на проекта, са осигурени от Европейската инвестиционна банка и от националния бюджет.
От пресцентъра на МРРБ съобщиха също, че са подадени осемдесет и осем предложения за подобряване на пътна инфраструктура по проекта „Подпомагане развитието на регионалния туризъм чрез подобрение на свързаната с него инфраструктура“. Проектът се финансира от програма ФАР по финансовия меморандум за 2005 година.
Общата стойност на средствата, предвидени за подобряване на пътищата, възлиза на 10,8 млн. евро.
По проекта се предвижда да се реконструират и рехабилитират общински и регионални пътища, както и да се поставят пътни знаци за бизнес-места и туристически обекти. Средната стойност за подобряване на пътните отсечки е 150 хил. евро за километър.
Предложения за участие в проекта можеха да подават 97 общини с потенциал за развитие на туризма.


Хороскоп за 2 юли 2026
Англия е на 1/8-финал след обрат срещу ДР Конго
Черно море и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха 0:0
„Прогресивна България“ не увеличи обезщетението за майки, които искат да се върнат по-рано на работа
Във Варна затягат мерките срещу пожарите през лятото
К. Георгиев: Фактори от САЩ и Китай ще определят петрола след войната в Залива
Стартъп с българско ДНК помага на хората да защитят цифровите си активи
Английски мебелен бранд влиза в ерата, в която ботове купуват дивани
Тайланд сменя туристическия модел - по-малко хора, повече разходи
Френските елити се изправят пред свой собствен „момент на Мамдани“
Наследникът на дизела: Може ли HEV да е добър и на дълъг път?
Lamborghini представи най-мощния SUV в историята си
Toyota влиза в бизнеса с летящи коли
Audi A4 получава нова платформа и физически бутони
Какво представляват аеродинамичните завеси в автомобила
Най-близкият съюзник на Путин под натиск: Минск се съпротивлява на по-дълбока военна роля
Никол Шерцингер на 48 г., удиви по бански
5 вреди в дома от чистенето с бял оцет
Футболистът Доминик Соланке стана баща за втори път!