Ръководството на Национална електрическа компания (НЕК) ЕАД продължава предприетите на 2 юли мерки по поетапно ограничаване на електрозахранването на Кремиковци АД, за да защити финансовите си интереси, съобщиха от компанията.
От НЕК посочват, че собственикът на металургичния комбинат - Global Steel, продължава да не спазва договора за продажба на електрическа енергия с Национална електрическа компания ЕАД.
По данни на НЕК към 27 юни 2007 г. просрочените задължения по споразумителни протоколи за разсрочено плащане са били в размер на 4,034 млн. лв., от които Кремиковци АД са заплати 2,5 млн. лв. Оставащите просрочени задължения за доставена на металургичния комбинат електрическа енергия към 3 юли 2007 г. възлизат на 1,945 млн.лв.
Общата задлъжнялост на комбината е в размер на 80,086 млн. лв., от които 78,141 млн. лв. са обхванати в споразумителни протоколи за разсрочено плащане.
Като мярка срещу неплатени задължения от страна на Кремиковци НЕК изключи поетапно електрозахранването на дружеството и в средата на февруари.
Акциите на Кремиковци не се търгуват на БФБ от 26 април, тъй като дружеството не е представило навреме финансов отчет.
Свързани компании:
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Коя е най-голямата грешка на шофьорите в трафика?
Първо заседание на Съвета за реформи в туризма ще се проведе в Министерския съвет
Добра реколта на ечемик и пшеница в Добружда
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Зелената енергетика в действие: Иновациите на Веолия Варна
Златото може да загуби само при трайна стагфлация, но тя е малко вероятна
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 6
Дебютът на Amazon в бързите доставки изтри $15 млрд. от оценката на конкурентите
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 5
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Кортни Кокс се раздели с дългогодишния си приятел
Лято 2026: Сандалите с дебела подметка се завръщат
25 надуваеми лодки задържаха митничарите на „Лесово“
Екоминистърът освободи шефа на РИОСВ - Бургас
Жертвите на земетресенията във Венецуела надхвърлиха 1700 души