Увеличението на продажбите в сравнения със същия период на миналата година е 25,29 на сто, като леко се забавя в сравнение с края на юли, когато ръстът е бил 25,64%. Ако към този брой се прибавят и продажбите на нечленуващите в съюза вносители, то според експерти те достигат до около 35 000.
През август са продадени 4345 нови превозни средства спрямо 3534 през август миналата година. От тях леките автомобили са 4139, останалите са камиони и автобуси. Общо за осемте месеца на годината членовете на съюза на вносители са продали у нас 31 920 леки автомобила, което представлява повишение с 23,79 на сто в сравнение с периода януари – август 2006 г.
Въпреки по-ниските ръстове на продажбите в сравнение с миналата година, те все още са доста високи в сравнение с други страни. За сравнение продажбите на нови автомобили в Европа отчитат за август ръст от 2,5 на сто. Това се дължи на ниската база за сравнение, но с постоянното й повишаване ще спада и растежът. За да поддържат нивото на продажбите, вносители трябва постоянно да предлагат гъвкави схеми и нови възможности за купувачите.
Експанзията в продажбите на Тойота в световен мащаб не пропуска и България, като вносителят на тази марка отчита продажби на 3725 нови автомобила. Това дава на Тойота дял от 11,67 на сто от продажбите на членовете на съюза. Както почти през цялата година следващата по продажби марка е Форд с 3110 нови автомобила или дял от 9,74%.
Пежо е следващата по продажби автомобилна марка с реализирани през тази година в България 2726 броя. Близо е Опел, чиито вече десет дилъра са продали 2552 автомобила. Следват Фолксваген с 2470 броя, Ситроен с 2058 и Шкода с 2009 продадени автомобила.
Вносителят на Рено и Дачия отчита еднакви продажби на двете марки – по 1973 броя за осемте месеца на годината. Шевролет също набира скорост и има продадени 1753 броя за периода януари – август.
При камионите най-продавани са Мерцедес с 603 броя за осем месеца, като от марката има продадени и 10 автобуса. Ивеко е с общо 449 продадени камиона и автобуса, а при Волво камионите са 327. При мотоциклетите най-продавани са Пежо със 145 броя, Пиаджио със 127 броя и Ямаха с 68.


За Празника: Варненци протестират срещу колите в Морската градина
Умуват как да подобрят инвестиционната среда във Варненско
Коцев: Има дезинформация за заповедите за "Баба Алино"
Коцев слага още камери по кофите за боклук във Варна
Общинар оставил на тъмно входа на Морската градина във Варна заради кино
Т. Джамов: Все повече хора у нас имат интерес към бойните спортове
Колко пари спечели Божидар Саръбоюков от бронза на Европейското
Парфюм без пол: Разделението на „мъжки“ и „дамски“ си отива
Авточасти или опаковки: Biomyc стартира производството от гъбен мицел в България
Пазарите са на рекордни нива, докато са в неведение за Иран и политиката на Фед
Cadillac зарадва клиент със седан за 500 000 долара
Роботите в заводите не могат да заменят напълно хората
Продавате употребяван автомобил? Новите регулации на ЕС вече са в сила
BYD готви суперкола за рекорд на „Нюрбургринг“
Porsche се отказва от основния си електрически модел
Откриха нови метростанции по третата линия на метрото (СНИМКИ)
Electrocharge откри нова бърза зарядна станция на ключова локация по пътя към Гърция
Футболните емоции от Испания продължават в ефира на MAX Sport през следващите 5 сезона
Проливни дъждове в Япония, канселирани полети, евакуирани и загинали (СНИМКИ/ВИДЕО)
Безработицата у нас падна до 3,5% през второто тримесечие