Инвестор.БГ АД реализира 268 хил. лв. печалба за полугодието на 2009 г., което е с спад с 50% на годишна база, показва отчета на дружеството публикуван чрез Бюлетин Investor.bg. Компанията реализира 205 хил. лв. печалба за второто тримесечие на 2009 г., което е спад с 45% на годишна база. За първото тримесечие спадът на печалбата на годишна база беше с 62% до 63 хил. лв., тоест през второто тримесечие понижението по този показател се забавя.
Дружеството реализира нетни приходи от продажби в размер на 1,348 млн. лв. за първото шестмесечие, което представлява ръст на приходите от 10% в сравнение със същия период на 2008 г. Нетните приходи от продажби за първото полугодие на 2008 са в размер 1,229 млн. лв.
За второто тримесечие нетните приходи от продажби са нараснали с 3,14% на годишна база, спрямо покачване от 18,76% за първото тримесечие. За второто тримесечие приходите възлизат на 756 хил. лв., спрямо 595 хил. лв. за първото, като това се дължи на сезонни фактори. Основните приходи на дружеството са от продажба на реклама.
За второто тримесечие на 2009 г. разходите за възнаграждения са 167 хил. лв., като се увеличават с 21,9% на годишна база. За първото тримесечие разходите за възнаграждения са били 188 хил. лв. като са се увеличавали с 56,67% на годишна база. Разходите за възнаграждения през второто тримесечие са с 11,2% по-малки спрямо тези през първото тримесечие.
Отчетът за паричния поток показва че дружеството е генерирало кеш в размер на 98 хил. лв. за полугодието на 2009 г., спрямо 301 хил. лв. за полугодието на 2008 г. Към 30 юни 2009 г. компанията има парични средства за 678 хил. лв.
От положителния кеш за първото полугодие на 2009 г. 10 хил. лв. са формирани през второто тримесечие и 88 хил. лв. през първото тримесечие. През първото тримесечие обаче има 110 хил. лв. от продажба на обратно изкупени собствени акции, което показва че паричният поток за първото тримесечие на 2009 г. е отрицателен - в размер на 12 хил. лв.
През миналата седмица се навършиха 5 г. от IPO-то на компанията, което беше първото в България.
За изминалите 5 г. приходите на дружеството се увеличават 52 пъти, а цената на акциите му 6 пъти.
В началото на 2009 г. фонд на Cisco придоби 17% от капитала на интернет компанията, а представител на фонда влезе в Съвета на директорите на Инвестор.БГ АД.
За последните 3 месеца акциите на дружеството отчитат 7,5% спад до 9,9 лв. за акция.
Свързани компании:


38 пияни или дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Спартак Варна обявява новия треньор още днес
ЕРП Север изпълни над 50% от проекта „Безопасно небе за птиците в Североизточна България“
Почистиха осквернения Паметник на жертвите на комунизма във Варна
БАБХ констатира огнище на шарка по овцете и козите край Стара Загора
Гръцкото лято достига своя връх
Американската икономика отслабва въпреки данните за БВП
Защо интернетът на Илон Мъск не е достъпен в Южна Африка
Тръмп поставя имунитета си пред номинацията си за главен прокурор
Светът не може да си позволи рецесия
Властите в Лондон поискаха 1 милиард лири от водещи производители
Hyundai Tucson остава без дизел и ръчни скорости
Renault Mеgane RS на президента на Франция трупа глоби по пътищата
Бащата на Хамилтън продаде колекцията си от класически коли
VW Group вече преговаря за продажбата на Ducati
Пожар е възникнал под връх Шаралия в Национален парк „Пирин“
Зъбни импланти: кога са най-доброто решение за възстановяване на усмивката?
МВР спря претоварен камион, превозвал над 8 тона ВИДЕО
Посланиците на Верди пристигат в България: Шест вечери с магията на италианската душа и страст