"БСП за България", също като "Демократична България", няма да подкрепи проектокабинета "Габровски". Това стана ясно на срещата между ръководството на парламентарната група на социалистите и номинираният за премиер от ГЕРБ-СДС.
Малко по-рано от "Демократична България" обявиха, че няма да подкрепят първия мандат за съставяне на редовно правителство. Това заяви съпредседателят на формацията Христо Иванов по време на среща с номинирания от ГЕРБ-СДС за премиер проф. Николай Габровски.
Председателят на БСП Корнелия Нинова подчерта, че уважават личността на Габровски, но няма да подкрепят негов кабинет.
„Тук сме от уважение към вас, за да ви кажем три изречения: приемете нашите уважения като личност, няма да подкрепим предложения от вас кабинет заради това, че го смятаме за кабинет на ГЕРБ. Имаме от години отношения и история с ГЕРБ и тя е на спорове и противоречия, затова не можем да си позволим да приемем вашата оферта", каза Нинова.
Габровски очерта приоритетите, които счита за най-важни пред страната - законите по Плана за възстановяване и устойчивост, присъединяването към Шенген и еврозоната.
Той подкрепя реформи, свързани с прозрачност, антикорупционни практики и правораздавателна система.
Корнелия Нинова се съгласи, че България има нужда от стабилност и редовно правителство и пожела успех на кандидат-премиера.
В опит да намери подкрепа за съставяне на правителство кандидатът за министър-председател Николай Габровски провежда срещи с представители на парламентарните групи в 48-ото Народно събрание.


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Румен Радев подава оставка като президент на България
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Доц. Киселова: Това, което очаква Радев, не е това, което е виждал от висотата на президентския пост
Безмилостните деспоти в Африка просто не искат да си отидат
Феновете са доволни: Катрин Хан може да е новата Майка Готел
Стари кадри показват: Макрон събужда Тръмп, за да му съобщи за пробив към мира в Украйна ВИДЕО
Едвин Сугарев: Скок в „тенджерата“: колко струва политическият проект на Радев
преди 3 години Какво има да увжавате който и да е, продал се на мафията? Прегръдката с ГЕРБ и ДПС е смъртоносна и винаги ще бъде, което вашата партия много добре знае. отговор Сигнализирай за неуместен коментар