Германия ще извърши аварийни ремонти на магистралите този уикенд, след като екстремните горещини през последните дни нарушиха асфалтовата настилка на ключови участъци от националния аутобан, съобщава Bloomberg.
Температури до 39 градуса по Целзий доведоха до разширяване на материала и отваряне на пукнатини по пътищата в различни части на страната, което доведе до продължили с часове задръствания. С началото на летния туристически сезон в много германски провинции започват и ремонтните дейности, които ще повлияят допълнително на трафика.
Феноменът, известен като „раздуване“ на настилката, възниква, когато материалът се разшири, довеждайки до появата на пукнатини. Това засяга най-вече по-стари, силно използвани или ремонтирани преди това магистрали по време на високи температури. Германските власти се подготвят за ремонтната дейност, като са намалили ограниченията на скоростта по по-старите участъци през лятото – забележима мярка в единствената индустриализирана страна без общо ограничение на скоростта по магистралите.
Германия и по-широкият регион на Европа са изправени пред все по-интензивни и чести горещини, като континентът се затопля два пъти по-бързо от средния темп за света от 80-те години на миналия век насам в резултат на изменението на климата. Високите температури представляват риск за националната инфраструктура, както и за човешкото здраве.
Докато работите по отстраняване на щетите в Германия започват, участък от магистрала в силно натоварената област Рур ще бъде напълно затворен в едната посока от петък вечерта до понеделник сутринта, за да се затворят появилите се пукнатини и дупки. В провинция Хесен пет метра от пътя са „издълбани“, съобщи в четвъртък местното представителство на германската пътна администрация. Впоследствие работниците са покрили участъка с нов асфалт.
Въпреки че последиците от жегата вероятно ще причинят неудобство за германските шофьори, високите температури доведоха и до по-сериозни последици в други части от Европа, като гръцкият остров Крит се сблъска с интензивни горски пожари, които принудиха хиляди жители и туристи да се евакуират. В Испания, Италия и Франция са регистрирани няколко смъртни случая, свързани с жегата.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
преди 11 месеца По тази хмхм логика в Африка и в пустините не трябва да има кьорав път. Да, ама има. Щото знаят как се строят пътища, съответстващи на средата, в която ще работят. Тукашните писачки искат да ни внушат, че 39*C е "страшна" температура и апокалипсисът вече настъпва. То иначе за какво друго са годни да списуват, освен да насаждат страхове у хората? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 месеца Е как магистралите, строени по Хитлерово време още не са се напукали? А бре? А лри 39*С околна температура сегашните се напуквали. Не през зимата. Кой ги е проектирал? И тия стават смешни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 месеца уеуе не са имали уято досега отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 месеца Значи и там почнаха калпаво да строят магистралите. Къдет влезем и всичко се изкалпазанява, ей. :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар