На 1 октомври 2024 г. Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) тържествено откри новата си академична година с церемония, която събра на едно място студенти, преподаватели и официални гости. Събитието символизира началото на още една година, изпълнена със стремеж към високи постижения и развитие.
Церемонията беше открита с приветствено слово от проф. д.ю.н. Борис Велчев, ректор на ВУЗФ, който подчерта значението на знанието като ключ към успешната реализация на младите специалисти. В своето изказване проф. Велчев акцентира: „В свят, който често изглежда объркан и лишен от ясен морален компас, вашето предизвикателство е да намерите своя път към успеха. Един от най-сигурните начини да се справите с това е чрез знание. Тук, във ВУЗФ, вие ще получите тези знания, които са ключът към успешното бъдеще“. Ректорът изрази гордостта на университета към своите студенти и ги призова да търсят максимално знанията и опита на своите преподаватели, стремейки се както към академични успехи, така и към личностно развитие.
Емоционално приветствие към студентите отправи и писателят Иван Ланджев, който със своето вдъхновяващо слово предаде на бъдещите бакалаври и магистри осем важни послания, които надхвърлят обикновения кариерен стремеж. Посланията му бяха насочени към изграждането на смислен и пълноценен живот, изпълнен с ценности и идеали. Иван Ланджев мотивира младите хора да се стремят и към личностно израстване, което ще остави дълготрайна следа в обществото.
Председателят на Студентския съвет Ивайло Баръмов също се обърна към своите колеги с пожелания за високи академични постижения и призова студентите да се възползват максимално от възможностите, които им предоставя ВУЗФ.
Участие в церемонията по откриването на академичната 2024/2025 година в бизнес университета взе и ставрофорен иконом Николай Георгиев, предстоятел на Митрополитския храм „Св. Неделя“, който се обърна към студентите и преподавателите с пожелания за успешна и плодотворна година.
Сред присъстващите на събитието бяха и официални гости, които изразиха своята подкрепа и уважение към мисията на ВУЗФ да подготвя бъдещите лидери на икономиката и обществото.


ЦИК: Няма притеснения за машинния вот на президентските избори
Български шофьор оцеля при тежка катастрофа в Гърция
Арсенал и Винисиус се договориха за рекордна заплата
Какво ще бъде времето в неделя?
Черно море се отказа от участие във волейболния елит
Barnes and Noble: "Одисея" е се продава най-много в момента - Част 3
Barnes and Noble: "Одисея" е се продава най-много в момента - Част 2
Barnes and Noble: "Одисея" е се продава най-много в момента - Част 1
Китай се възползва от войната срещу науката, която води Тръмп
Застрахователите в Европа активно преоценяват катастрофичния риск
Джеръми Кларксън останал на пътя заради "най-тъпата кола", която е карал
Mercedes отзовава над 310 000 коли заради дребен дефект
10 спортни седана за истински шофьори
Звезда от Top Gear отнесе две големи глоби за превишена скорост
Летящо колело размаза кола на магистрала
Крум Зарков: Не е обсъждана хипотезата да съм вице на Илияна Йотова
Като "бермудски триъгълник" за дронове: Защо се губи сигналът по Северното ни Черноморие?
Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина - Ламия
Създадоха изкуствен човешки ембрион, способен да развива собствени органи
Изтребител F‑35B се разби край авиобаза в Калифорния