Най-богатата жена в Източна Европа – Рената Келнерова, засилва присъствието си в сектора на недвижимите имоти, като купува втори хотел в Прага, предава Bloomberg.
Така тя е напът да установи контрол върху най-големия дял от сегмента на луксозните хотели в чешката столица, допълва агенцията.
Инвестиционната компания PPF Group, която е собственост на Келнерова и на семейството ѝ, се стреми да придобие хотел Four Seasons в Стария град на Прага, съобщи чешката антитръстова служба в понеделник.
Хотелът, който е собственост на Northwood Investors, предлага 157 стаи с гледка към известния Карлов мост от 14-и век.
Сделката е сключена само няколко седмици след като PPF придоби Hilton Prague, най-големия хотел в града, където в миналото са отсядали трима американски президенти.
Ако регулаторът одобри придобиването на Four Seasons, PPF ще притежава общо 15% от леглата в петзвездните хотели в Прага, сочат данни на Чешката статистическа служба.
След като съпругът ѝ и основател на PPF Петер Келнер загина при хеликоптерна катастрофа през 2021 г., Келнерова пренасочи компанията към западните пазари и я откъсна от Китай и Русия.
Тя също така намали зависимостта ѝ от финансовите услуги и вместо това я тласна към сектори като телекомуникациите, медиите и недвижимите имоти.


Какво ще бъде времето в събота?
Демерджиев тръгва на обиколка по областните дирекции на МВР
Плодовете и зеленчуците с голям скок в цените през първото тримесечие
Дърво падна на улица "Георги С. Раковски" във Варна
Ремонтът на ферибота в Белослав приключи по-бързо
Toyota подава документи за завод на стойност $2 млрд. в Тексас
Р. Драганов: Giro d’Italia показа България като модерна туристическа дестинация
Си приветства новите отношения със САЩ след срещите с Тръмп
Българските брандове ще победят бързата мода със своята култура и ценности
Ли от BlackRock очаква по-висока инфлация и лихви
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Тези марки и модели крият най-голям риск от повреда
Архитектът на електрическата революция напусна BMW след 35 години
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Euro NCAP алармира за опасен дефект в популярен китайски модел
Д-р Бранимир Кирилов даде старт на националната кампания „Лекувай се в България“ на международното изложение Булмедика Булдентал
МВР: Не се очаква блокиране на "Кулата" заради протеста в Гърция
Coca-Cola HBC Academy разкрива тайната на успешните продукти и кампании
Напрежение в Гърция: фермери блокираха пътя Серес-Солун
Лятна промяна у дома с HomeMax - Един дом, много идеи