Производителят на радиатори от Стражица „Корадо-България“ АД ще разпредели шестмесечен дивидент от печалбата за първото полугодие на 2022 г., съобщава компанията.
Управителният съвет на дружеството е предложил на надзорния съвет да разпредели брутен дивидент в размер на 0,1 лева на акция, посочва се в съобщението, публикувано на сайта x3news.com.
Общият размер на дивидента е за над 1,3 млн. лева.
Изплащането му трябва да бъде гласувано от акционерите на извънредно общо събрание, което предстои да бъде свикано.
„Корадо“ разпределя шестмесечен дивидент от 2018 г. насам. Единствено през 2018 г. дивидентът за първото полугодие е в размер на 0,19 лева. В периода 2019-2021 г. той е винаги 0,1 лева.
В последната година акциите на дружеството поевтиняват с малко над 15%. Пазарната капитализация достига малко над 92 млн. лева.
Свързани компании:


"Войната" по пътищата взе една жертва за последните 24 часа
Четрима души получиха шанс за живот след донорска ситуация
НАП Варна: 4000 абитуриенти трябва да платят сами здравните си осигуровки през летните месеци
"Алея на книгата" се завръща във Варна
"Спорт палас" край Варна приема петия турнир "Млади стрелци"
Fibank участва на Metals Focus 2026 Launch
Goldman: Значението на Ормуз за петрола може да намалее значително след войната
Лихвените плащания на Русия вече са към 10% от бюджета
МакНали: Разпродажбите на петрола са неоснователни
Стивънсън очаква доста дълга пауза от Фед
Dacia показа ново поколение на електромобила си
Audi пусна прощална версия на флагмана A8
Maserati обнови цялата си гама
Новият шеф на Toyota ще ликвидира много модели
Шок: 603 милиона долара компенсация за един фалшив еърбег
Експерт отговаря: Инфлуенсър или просто популярен в интернет е Стоян Колев?
Маскирани момчета пребиха 72-годишен мъж в Стара Загора
Радев пита: Как санкциите срещу Русия спомогнаха за мира
JMSN идва за концерт в София през октомври
Секс, култове и Трета световна война: Изтече тайният дневен ред на световния елит