Акциите в Азиатско-Тихоокеанския регион завършиха на червено сесията в последния ден от седмицата преди месечния доклад за работните места в САЩ, който има своето влияние върху решението за паричната политика на Федералния резерв през ноември, съобщава CNBC.
Очаква се работните места извън земеделския сектор да са се увеличили с 275 хиляди през септември, а безработицата да е останала без промяна на равнище от 3,7%, посочват икономисти, анкетирани от Dow Jones.
Индексът на Хонконг Hang Seng изгуби 1,27% в последния час търговия, а Hang Seng Tech изтри 2,96% от стойността си.
Японският показател Nikkei 225 спадна с 0,71% до 27 116,11 пункта, а по-малкият Topix – с 0,82% до 1906,80 пункта.
В Австралия основният бенчмарк S&P/ASX 200 също излезе на червено с понижение от 0,8% до 6762,80 пункта.
Южнокорейският индекс Kospi изгуби 0,22% от стойността си, достигайки 2232,84 пункта, а Kosdaq намаля с 1,07% до 698,49 пункта.
По-широкият индекс MSCI за Тихоокеанския регион, който не включва Япония, също се понижи с 1,29%.
Пазарите в континентален Китай бяха затворени заради празници.
В САЩ в четвъртък основните индекси също завършиха на червено. Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average отписа 346,93 пункта и завърши сесията на ниво от 29 926,04 пункта. Широкият измерител S&P 500 изгуби 1,02% до ниво от 3744,52 пункта, а технологичният показател Nasdaq Composite отбеляза спад от 0,68% до 11 073,31 пункта.
„Акциите изпитват трудности, тъй като пазарите гледат към дългоочакваните данни за заетостта в САЩ, а коментарите от представители на Фед се запазват в стил „нужно е още“, коментират анализатори на ANZ Research в бележка от петък.


Три зодии, на които животът често предоставя възможности в изобилие
Виц на деня - 10 юни
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Днес ще е слънчево, но следобед идват облаци
Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
SpaceX, Anthropic, OpenAI ще прoменят историята за IPO на гигантски компании
Петролът тръгна нагоре след новите удари на САЩ срещу Иран
Пригответе се за потоп от петрол веднага щом Ормузкият проток отвори отново
Акциите, златото падат преди данните за инфлацията в САЩ
SpaceX поставя 30% от търгуемите акции в пасивни ръце, тествайки пазарите
Volkswagen премахва част от екстрите в колите
Два напомпани хечбека унижиха Lamborghini Revuelto
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
ПБ връща НСО на администрацията на президента
Илияна Йотова ще бъде домакин на юбилейната среща ПСЮИЕ
Възможни са затруднения в закупуването на винетки
Бебе на почти две години падна от втория етаж в Перник
44-годишната Серена Уилямс спечели първия си мач след завръщането