Технологичната компания „Бианор Холдинг“ АД обяви четвърто придобиване за тази година. Сделката е за 100% от българската софтуерна компания “Булбера” ЕООД, съобщават от „Бианор“ чрез БФБ-София.
Компанията има екипи в Стара Загора и Велико Търново.
Цената на сделката, подобно и при другите придобивания тази година, не се разкрива.
„Булбера“ предоставя услуги по разработка на специализирани софтуерни решения в сферата на телекомуникациите, здравеопазването и електронната търговия. Експертите в „Булбера“ имат сериозен опит и в създаването на решения за управление и анализ на големи информационни масиви и поддръжка на центрове за съхранение и обработка на данни, посочва се в съобщението.
„Булбера“ е българска компания с екип от специалисти с над 15-годишен опит в ИТ индустрията. Сред клиентите на дружеството са имена като Telenor, Nokia, L'Oréal, Takeaway.com и други.
Екипът на „Булбера“ ще се присъедини към този на дъщерното дружество ITIDO, уточняват от „Бианор Холдинг“ в съобщението си. Основателят и управител на „Булбера“ Стефан Господинов ще участва в управлението на инженерните екипи на ITIDO на позицията вицепрезидент “Разработка на софтуер”.
Господинов е бил в екипа на „Бианор Сървисис“ – дъщерно дружество на „Бианор Холдинг“, до 2008 г., посочва се още в съобщението. След като е основал собствената си компания, той е продължил да работи с „Бианор“ по отделни проекти.
Към края на първата половина на годината „Бианор Холдинг“ приключи придобиването на компаниите ITIDO и Databreethe. През септември компанията обяви и сделка с българската софтуерна компания “ГоуТуАдминс Груп” ООД (GotoAdmins).
Дружеството увеличи и капитала си с над 5,7 млн. лева със собствени средства, а акционерите получиха непаричен дивидент по 5 нови акции срещу всяка една, притежавана от тях. Преди това дружеството набра 8 млн. лева от инвеститорите в отделна процедура по увеличение на капитала, за да финансира придобиванията през първото полугодие.
Дружеството успя също така да прехвърли акциите си от алтернативен пазар на БФБ на основен пазар.
В последната година акциите на „Бианор Холдинг“ поскъпват с над 40%, а пазарната капитализация достига малко над 25,4 млн. лева.
Свързани компании:


От днес изплащат последните пенсии в лева
Къде са най-опасните пътни отсечки във Варна
Унгарската МОЛ иска да купи чуждестранните активи на "Лукойл"
Защо плащаме скъпо за храна с неясен произход?
Освен че няма риба, намаляват и рибарите
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Мозъчни интерфейси и метавселени – докъде стига бъдещето на игрите?
Hensold: Пазарите са водени от настроението
Hensold очаква до 10-15г военните разходи да продължат
Hensold подкрепя някои доставчици на автопроизводителите в Германия
Новата суперкола на Toyota – V8 с 640 к.с. и лека алуминиева рамка
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Pininfarina възроди първото поколение на Honda NSX
Японски компании съдят администрацията на Тръмп заради митата
Земетресението с магнитуд 5,9 в Невада се оказа грешка на предупредителната система
От Полша: Агресията на Русия сега надмина тази на СССР през 70-те години на 20 век
Облачно ще е днес, ще вали в западната половина на страната
И в еврозоната - цените на жилищата у нас ще продължат да растат
Османската династия ще съди турчин, живеещ в САЩ, представящ се за османски принц