Дефицитът на производствен капацитет и човешки ресурс са основното предизвикателство пред бизнеса на „Булметал“ в България. Това коментира Бойко Шойлеков, член на УС на „Булметал“, в предаването „Бизнес старт“ на Bloomberg TV Bulgaria.
„Опитваме се да решим тези два проблема чрез привличането на персонал от Непал“, каза той. Тези работници ще бъдат ангажирани в българските производства – в момента има 23 души, като следващия месец се очакват още толкова.
През юни предстои компанията да завърши придобиването на нова производствена линия за аерозолни флакони и така ще се освободи капацитет за постъпващи поръчки, каза още Шойлеков.
Той отчете, че има засилена конкуренция в бранша, като има бум на производители, които влизат на пазара за метален амбалаж. Той посочи, че има и нелоялна конкуренция, която избягва европейските мита за внос от Китай.
Компанията представи днес пред инвеститори консолидираните си резултати към края на първото тримесечие. „Булметал“ отчита и силно намалена задлъжнялост с над 17% – на ниво от 37 млн. лева.
За тримесечието компанията бележи ръст от 10% в сравнение със същия период на предходната година, като приходите ѝ за януари-март са в размер на 21,407 млн. лв. Дружеството отчита печалба в размер на 90 хил. лева благодарение на по-силното представяне на производството и продажбите на машини. Сегментът на машините отбелязва ръст от над 140% след приключени проекти във Филипините и Шри Ланка.
Шойлеков посочи, че най-големият производител на рибни консерви във Филипините е традиционен клиент на „Булметал“ в Италия.
Целия разговор гледайте във видеото на Bloomberg TV Bulgaria.
Всички гости на предаването „Бизнес старт“ може да намерите тук.


Мъж стреля след скандал с младежи в София
Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Четиричленно семейство почина, след като изяде диня с отрова за плъхове
Израел и Ливан се споразумяха да удължат с 45 дни примирието
Историческо: Шакира и Мадона ще пеят на полувремето на финала на Мондиал 2026
На Острова: Крайната десница разполага с ново оръжие - очарователни млади жени
Деница Малчева е новата Царица Роза на Казанлък
преди 1 година наемането на работници от трети страни трябва да бъде забранено... партията която гарантира тази забрана, има моя глас отговор Сигнализирай за неуместен коментар