„Телематик Интерактив България“ АД ще започне да изплаща третия дивидент, който гласува тази година, от 11 октомври 2024 г.
Акционерите са гласували дивидента на извънредно общо събрание, проведено на 13 септември, съобщават от дружеството чрез сайта x3news.com.
Брутният дивидент на акция е в размер на 0,45 лева, а нетният – 0,43 лева. Общата сума, която акционерите ще получат, възлиза на над 5,8 млн. лева и е от неразпределената печалба от минали години на компанията.
Общият размер на дивидента е изчислен при отчитане на обратно изкупените 12 334 акции към датата на решението за свикване на общото събрание на дружеството.
Право да получат дивидент имат акционерите, вписани като такива от Централния депозитар, на 14-ия ден след провеждането на общото събрание, т.е. 27 септември 2024 г. Към тази дата ще се отчете отново колко са обратно изкупените акции и кои акционери ще получат дивидент, уточняват от компанията.
Дивидентът ще се изплаща чрез „Първа инвестиционна банка“ АД и инвестиционните посредници.
С този дивидент „Телематик“ ще изплати на инвеститорите общо 1,74 лева бруто на акция (над 22 млн. лева общо) тази година. По-рано през годината компанията изплати по 0,9 лева бруто от печалбата за 2023 г. (общо почти 11,7 млн. лева) и 0,39 лева бруто от неразпределената печалба (малко над 5 млн. лева).
В последната година акциите на „Телематик“ поскъпват с над 36%, а пазарната капитализация възлиза на почти 228,1 млн. лева.
Свързани компании:


Два района във Варненско остават без вода
Основне футболист се завръща в групата на Черно море
Ивайло Гаврилов: Към края на месец април пристанището е в добро финансово състояние
Какво ще бъде времето в събота?
Демерджиев тръгва на обиколка по областните дирекции на МВР
Турция повиши прогнозата си за инфлацията заради войната с Иран
Тръмп звучи уверен за войната с Иран, но Китай остава предпазлив
Инфлацията в България се оказа по-малка от очакваното
Тръмп каза, че Китай би желал да подкрепи преговорите с Иран
Какво ще харесат банките в Закона за пазарната структура
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Тези марки и модели крият най-голям риск от повреда
Архитектът на електрическата революция напусна BMW след 35 години
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Маколи Кълкин имал "недовършена работа" с Катрин О'Хара
"Възраждане" искат премахване на ДДС върху цените от малката потребителска кошница
КФН подкрепя сезонна "Гражданска отговорност" за мотористите
В кадър: Какви са цените на Женския пазар в София?
Проф. Кирил Топалов представя новия си роман „Огънят“ на 21 май в София