Азиатско-тихоокеанските пазари отбелязаха предимно повишения в сряда, предаде CNBC.
Всички погледи бяха насочени към Китай. Страната възобнови търговията след празниците по случай китайската Нова година и след като китайското правителство обяви мита върху вноса от САЩ в отговор на налозите върху своя износ.
„Китайските мита върху САЩ са до голяма степен символични. Трябва да се има предвид, че само около 12% от общия внос от САЩ ще бъдат обект на налози“, посочи анализаторът на азиатския капиталов пазар на Morningstar Кай Уанг.
„Ключовият извод от това развитие, поне засега, е, че фундаментално се подразбира по-малък риск, отколкото се очакваше преди. Въпреки това ескалацията на търговската война остава риск предвид непредсказуемото поведение на американския президент Доналд Тръмп. Следователно опасността от волатилност остава на масата през следващите четири години“, добави Уан.
Показателят CSI 300 в континентален Китай започна деня с ръст, но обърна посоката и спадна с 0,58%, затваряйки на ниво от 3795,08 пункта.
Според публикувани в сряда данни китайският индекс на мениджърите по поръчките (PMI) на Caixin в сферата на услугите е достигнал 51 пункта през януари в сравнение с 52,2 пункта през декември, което показва забавяне на активността в сектора.
Хонконгският индекс Hang Seng се понижи с 0,97%.
Японският бенчмарк Nikkei 225 напредна с 0,09% и затвори на ниво от 38 831,48 пункта, а широкият показател Topix нарасна с 0,27% до 2745,41 пункта.
Южнокорейският показател Kospi се повиши с 1,11% и приключи на ниво от 2509,27 пункта, а измерителят на компании с малка пазарна капитализация Kosdaq се увеличи с 1,54% до 730,98 пункта.
Индексът на потребителските цени в страната за януари се е повишил с 0,7% на месечна и с 2,2% на годишна база - повече от прогнозата на икономистите в анкета на Ройтерс за 1,97%.
Индийският бенчмаркът Nifty 50 почти не трепна, а показателят BSE Sensex се понижи с 0,22%.
В Австралия индексът S&P/ASX 200 се повиши с 0,51% и завърши деня на ниво 8416,90 пункта.


Кръвният център във Варна с кампания заедно с фолклорни клубове
НАП: Всяко трето проверено заведение по Черноморието е с нарушения
Спартак обяви продажбата на свой футболист в елита на Катар
Стотици трудови инциденти у нас са свързани с работата в жегите
Глобиха мъж за хулигански прояви на плажа във Варна
Откъде е започнал шефът
Chanel намира формулата за растеж, докато луксозният сектор буксува
Ще издържат ли индийските висшисти в технологични специалности изпита за изкуствен интелект?
Колебанията на общия пазар влияят по-слабо на луксозните имоти, цените растат
Европейските банкови регулатори ограничават потенциала на капитала
Собственик на Hyundai Ioniq сам увеличи пробега и... багажника
Фасове в асфалта решават проблема с екологията
BMW пусна реклами на екраните в колите си
Nissan Qashqai измина близо 2000 км с един резервоар
Тази част може да се износи до 120 000 км и ремонтът не е евтин
Мицкоски: Коридор №8 между България и Северна Македония става реалност
Кардиолог за жегите: Приемайте течности, охладена вода, без много лед
Почина италианският певец и автор на песни Франческо Гучини
Жестоко убитият в Пловдив Георги бил сирак, мечтаел за деца
МВнР: Въздушният транспорт от ЕС до ОАЕ остава несигурен