„Телематик Интерактив България“ АД свиква извънредно общо събрание на акционерите на 24 март 2023 г., в София, за да се одобри финансовия отчет на дружеството за първото шестмесечие на 2024 г. и да се гласува дивидент за полугодието.
Междинният дивидент се предвижда да е в размер на 0,35 лева на акция, или общо малко над 4,5 млн. лева, посочва се в уведомление на компанията, публикувано на сайта x3news.com.
Консолидираната печалба на „Телематик“ за първото полугодие на 2024 г. е в размер на над 9,4 млн. лева, т.е. компанията ще разпредели на акционерите почти 48% от финансовия резултат.
Дружеството ще изплати на акционерите гласувания дивидент в рамките на до 60 дни от провеждането на общото събрание при условия и ред съгласно предложението на съвета на директорите, допълва се в уведомлението.
Акционерите ще гласуват и промени в програмата за обратно изкупуване на акции. Програмата за обратно изкупуване се извършва с цел намаляване на капитала на дружеството и/или с цел предоставяне на опции за акции или друго предоставяне на акции на членовете на съвета на директорите, служителите и дъщерните и свързани компании съгласно програмата за стимулиране на служителите и политиката за възнагражденията на членовете на съвета на директорите на „Телематик Интерактив България“.
Това ще се прилага както за акции, изкупени след това общо събрание, така и за акции, изкупени преди това, уточняват от компанията.
Обратното изкупуване се извършва от „Телематик Интерактив България“ АД и/или от което и да е от неговите дъщерни дружества. Всички акционери на публичното дружество имат право да участват в процедурата по обратно изкупуване, като общото събрание на акционерите овластява съвета на директорите да определи всички останали конкретни параметри по обратното изкупуване и да извърши всички необходими правни и фактически действия за законосъобразното му провеждане, посочва се още в уведомлението.
Акционерите на „Телематик“ ще гласуват промени и в одитния комитет на компанията, както и договор за рекламни услуги с компанията „М.Б.С. ТРЕЙД“ АД. Рекламата ще се излъчва по време на футболни мачове но LED съоръжения.
Акциите на „Телематик Интерактив България“ поскъпват с 66% в последната година, а пазарната капитализация на дружеството надвишава 290,3 млн. лева.
Свързани компании:


Виц на деня - 28 юли
Безплатни тестове във Варна за Световния ден за борба с хепатита - 28 юли
Мачовете по ТВ днес (28 юли)
Варненци пропищяха от шумните мотори и заведения
Без ток във Варна на 28 юли 2026
Златото поевтинява в очакване на решението на Фед за лихвените проценти
Петролът поевтинява след сигнали за напредък в преговорите между САЩ и Иран
Изненадващо голям брой американци нямат добра финансова грамотност
Ifo: Икономическите очаквания в Германия се подобряват
От хартията до BookTok: Екологичният отпечатък на книгите
30 от най-редките коли, внесени в България през 2026
Mercedes-AMG се сбогува с най-якия хот-хеч в историята си
Иновативна технология на предното стъкло повишава комфорта в салона
60-годишен ЗАЗ се продава за 20 000 евро
JLR спира производството на базовия си модел
Тръмп поиска от Върховния съд ограничения на вота по пощата
Зеленски и Нетаняху се срещат с Тръмп във Вашингтон
Временно променят движението в района на ул. "Сердика" в София
Ирански актьор бе оправдан за изнасилване, но получи 99 удара с камшик
"Университатя" анулира билетите и връща парите на "сините" фенове