Азиатско-тихоокеанските пазари приключиха първата за седмицата сесия разнопосочно, докато инвеститорите очакват повече подробности около търговските преговори между САЩ и Китай, които се провеждат в Стокхолм в понеделник, съобщава CNBC.
Китайските пазари бяха на зелено в понеделник, като хонконгският измерител HSI прибави 0,7% до 25 562,13 пункта, докато континенталният CSI 300 напредна с 0,2% до 4135,82 пункта.
В Япония обаче индексът Nikkei се понижи с 1,1% до 40 999,27 пункта. В рамките на сесията производителят на оборудване за полупроводници Advantest отчете спад в цената на книжата си от близо 9%.
На червено бе и индийският показател Nifty 50, който се раздели с 0,6% до 24 694,7 пункта.
Южнокорейският бенчмарк Kospi се покачи с 0,4% в понеделник до 3209,52 пункта, с колкото напредна и австралийският ASX 200 до 8697,7 пункта.
Акциите на Samsung Electronics поскъпнаха с 6,8%, след като стана ясно, че производителят ще снабдява с полупроводници Tesla в рамките на договор за 16,5 млрд. долара.
Пазарът във Виетнам отчита нов рекорд – индексът VN Index прибави 1,8% до 1557,92 пункта, продължавайки ръстовете за пета поредна сесия.
Преговорите в Стокхолм САЩ-Китай ще се водят от американския финансов министър Скот Бесънт и китайския вицепремиер Хъ Лифен. Бесънт заяви по-рано, че очаква удължаване на търговското примирие, за което сигнализираха и източници на Ройтерс. Ще бъдат засегнати и други теми, включително китайските петролни покупки от Русия и Иран.


Кои са седемте най-горещи дестинации в света за 2026-та?
Илон Мъск е първият човек в историята, чието нетно богатство надхвърля 600 млрд. долара
19-годишен българин е загинал на фронта в Украйна
Сушата предизвиква срутвания на земята и отромни дупки в Турция
Тръмп и глобалната „бролигархия“ — сливането на властта, парите и семейните интереси
САЩ заплашват с ответни мерки срещу фирми от ЕС заради дигиталния данък
Тръмп нареди блокада на санкционирани петролни танкери във Венецуела
Китай облекчава митата върху вноса на свинско месо от ЕС в окончателно решение
Европа отменя забраната за двигателите с вътрешно горене
Защо Chase на J.P. Morgan и дигиталните му съперници обожават Германия
Официално: ЕС се отказва от забраната на ДВГ през 2035
Китайците нямат спиране – ще участват в 24 часа на Льо Ман
Трябва ли да се сменят и сензорите за следене на налягането с гумите
Световната автомобилна индустрия изпадна в дълбока криза
5 мита за SUV, които е време да изчезнат
Денят ще започне с мъгли в равнините и котловините
Иван Костов: Само градивният протест, който сочи изход, може да причини успешна промяна
Родените на тези дати ще са по-щастливи през 2026
Само една жена в новото чешко правителство